Catena Racing Team - campioană absolută în 2.Liga

--22-24 /05/ 2019- 2.Liga-Play-off, Etapa 12 © Cu a treia șansă în condițiile unei diferențe de 6 puncte față de lider, Catena Racing Team și-a asigurat cu două etape înainte de final dreptul sportiv de a promova direct, în calitate de câștigătoare a sezonului regulat și al Play-off-ului ligii secunde.
După cea mai echilibrată etapă, patru echipe sunt în luptă directă pentru al doilea loc promovabil direct, în timp ce Electronic Arts speră la
Pre-Baraj în funcție de licențiere.

Început în dezavantaj după dubla lui Daniel Enciu, 0-1 și 1-2, Catena Racing Team a revenit spectaculos cu DCN EU, în fața căreia bifase singura remiză stagională: 2-2 la pauză și, după două goluri marcate de Cătălin Oprea, 4-2 în final.

Cu gol marcat în secunda 8 de Alex Tăbăcaru, Sport Suport s-a văzut condusă la pauză (1-2), pentru ca în partea secundă să fie egalată de două ori. Eliminarea directă a portarului-improvizat Cătălin Zamfir (38’, henț în fază iminentă de gol) a fost urmată de lovitura liberă transformată în gol de Constantin Mihăiță, 4-3 final și Sport Suport urcă pe locul 2.

Disputat în fața ultimei clasate Electronic Arts, al cincilea meci i-a adus echipei RCS & RDS și primul punct din returul Play-off-ului. Fostul lider a condus în prima repriză încheiată nedecis (2-2), pentru ca pe final să fie egalat: 4-4.

Admiral a avut o primă repriză formidabilă cu Tuborg (3-0). În partea secundă situația s-a mai echilibrat și, paradoxal în condițiile în care nu a mizat pe rezerve, Tuborg a forțat egalarea: 4-2, meci încheiat de Admiral la limita greșelilor.