Concelex cedează în derby-ul din 2B.Liga

-13-15/03/2019- 2B.Liga - Etapa 4 © Derby-ul primelor două clasate a fost tranșat net de PepsiCo, care ia o opțiune importantă pentru câștigarea seriei.
Runda i-a adus echipei Cora Alexandriei primul punct din sezon.

După egalul din tur cu Concelex, PepsiCo s-a impus categoric în partea a doua a campionatului 2B.Liga. A fost 3-0 încă din minutul 13, pentru ca în partea secundă constructorii să încerce să echilibreze situația: 5-2 până în min.30 și 10-3 în final. Duelul celor mai în formă marcatori a fost tranșat de Mihai Mangealic, cu 5 reușite față de cele 2 ale lui Cristian Niță.

Cora Alexandriei a obținut din jocul cu Allianz Partners primul punct din sezon, într-un meci în care l-a debutat atât pe stranierul Mihai Bilciurescu, cât și pe foștii campioni cu magazinul din Pantelimon, Gabriel Velicu și Constantin Ștefan. Cu 2-2 la pauză, asiguratorii coordonați de Iulian Radu au condus cu 3-5 într-un final în care dubla lui Gabriel Bobaru (’37, ’39) a închis tabela cu un rezultat echitabil: scor 5-5.