Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor - campionatul fotbalistic de elită pentru companii ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 10 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale, în turneul național Superliga Companiilor și în turneele europene ale EFBLU Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video

REZUMAT-VIDEO Finala Cupei Companiilor (2013)


DISTINCȚII ECHIPE
• Locul 1 Delhaize Cora Pantelimon
• Locul 2 Mega Image
• Locul 3 Phillip Morris România

DISTINCȚII JUCĂTORI
• Golgheterul Adrian Tănase (Sodexo Pass România)

SITUAȚIE GOLGHETERI (2013)

1. Adrian TĂNASE (Sodexo Pass România) - 6 goluri
.... 0 din penalty, 0 "galbene"
2. Alexandru ROȘU (Mega Image) - 6 goluri
.... 0 din penalty, 2 "galbene"
3. Mihai PĂUN (Philip Morris România).- 4 goluri
.... 0 din penalty, 1 "galben"
4. Alexandru-Cristian ION (Delhaize Cora Pantelimon) - 4 goluri.
.... 0 din penalty, 2 "galbene"

» Golgheterii s-au contabilizat după faza grupelor, doar pentru cele 4 meciuri din faza eliminatorie.
» Departajarea s-a făcut, în ordinea importanței, în funcție de:
- goluri din acțiune (jucătorul cu mai puține reușite din penalty).
- disciplină (jucătorul cu mai puține avertismente primite).
- prezențe (jucătorul cu mai puține jocuri disputate).
- echipă (jucătorul formației mai slab clasate la final).

CLASAMENTE FAZA GUPELOR (2013)

Loc Echipa J V E I Golaveraj Puncte
GRUPA A
1. -Delhaize Cora Pantelimon 3 3 0 0 29 - 8 9
2. -Renault Technologie Rou. 3 2 0 1 26 - 8 6
3. -Gemini Solutions 3 1 0 2 7 - 21 3
4. -CCS România 3 0 0 3 9 - 34 0
GRUPA B
1. -Real Hypermarket 3 2 1 0 10 - 3 7
2. -TTA 3 2 0 1 15 - 12 6
3. -Hidroconstrucția 3 1 1 1 11 - 13 4
4. -PwC 3 0 0 3 8 - 16 0
GRUPA C
1. -RATB STB-Auto 3 3 0 0 24 - 8 9
2. -Mega Image 3 2 0 1 18 - 7 6
3. -Elcomex IEA 3 1 0 2 16 - 19 3
4. -Eurolines 3 0 0 3 9 - 33 0
GRUPA D
1. -CNVM 3 3 0 0 20 - 14 9
2. -Decathlon
3 1 1 1 17 - 17 4
3. -Army-MApN 3 1 0 2 12 - 16 3
4. -EOS-KSI 3 0 1 2 16 - 18 1
GRUPA E
1. -Sodexo Pass România 3 2 1 0 15 - 7 7
2. -Schlumberger 3 1 2 0 8 - 7 5
3. -AVON Cosmetics 3 1 1 1 9 - 10 4
4. -Cumpăna 3 0 0 3 6 - 14 0
GRUPA F
1. -RATB SLTC-Electric 3 3 0 0 25 - 7 9
2. -RCS & RDS 3 2 0 1 27 - 12 6
3. -SIVECO România 3 1 0 2 21 - 18 3
4. -Zentiva 3 0 0 3 4 - 40 0
GRUPA G
1. -Lindab 3 3 0 0 23 - 4 9
2. -Philip Morris România 3 2 0 1 14 - 6 6
3. -Secom 3 1 0 2 16 - 16 3
4. -Enel Green Power 3 0 0 3 5 - 32 0
GRUPA H
1. -Cora Lujerului 3 3 0 0 23 - 17 9
2. -Mobexpert 3 2 0 1 15 - 9 6
3. -Euro-Grup 3 1 0 2 21 - 22 3
4. -Schindler România 3 0 0 3 12 - 23 0
* grupele au fost alcătuite din componente 1.Liga / 2.Liga și debutante.
* în caz de egalitate de puncte, departajarea în clasamentul final se face în funcție de rezultatele directe și de loviturile de departajare executate în caz de remiză.

PREZENTAREA COMPANIILOR DEBUTANTE (2013)

• Cu prilejul "Cupei Companiilor", 9 companii au debutat în competițiile organizate cu sprijinul AFAN sub egida "Fotbal pentru Companii": Secom, Army-MApN, Euro-Grup, SIVECO România, Schindler România, PricewaterhouseCoopers, Enel Green Power România, CCS România și Mobexpert.
Detalii se regăsesc în articolul ce se poate accesa printr-un click aici
.

• Cupa Companiilor • Ediția I, 2013
Ediția I (14/01 - 16/02/2013)

» În turneul desfășurat la Arena Alex Com (viitoare Alexandreea Club) din București, timp de 5 săptămâni, s-au întrecut 32 echipe: toate cele 23 din campionat (1.Liga, 2.Liga) și 9 debutante.
» Distribuirea în cele 8 grupe s-a efectuat printr-o tragere la sorți fără capi de serie.
Primele 2 echipe clasate din fiecare grupă s-au calificat în faza eliminatorie ("optimi", "sferturi", semifinale, finală mică și finală mare).
» Meciurile încheiate la egalitate au fost continuate cu lovituri de departajare de la 9 metri, respectiv: serii de câte o lovitură în faza grupelor (pentru diferențiere în caz de egalitate de puncte în clasament) și serii câte 3 lovituri în faza eliminatorie.
» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat.


PROGRAM FAZA ELIMINATORIE » click pentru a vizualliza programul în format PDF «

FINALE

Finala mare
Delhaize Cora Pantelimon 0-0 (0-0) * 4-3 l.dep. Mega Image S, 16/02, 16:00
Finala mică Sodexo Pass România 1-3 (0-0) Philip Morris S, 16/02, 15:00

SEMIFINALE

SF1 vs SF2 Delhaize Cora Pa 3-3 (2-1) * 3-2 l.dep.
Sodexo Pass România
V, 15/02, 19:00
SF3 vs SF4 Mega Image
3-1 (0-0) Philip Morris România V, 15/02, 20:00

SFERTURI DE FINALĂ

1. O1 vs O2 Delhaize Cora Pantelimon 6-2 (1-2) Decathlon L, 11/02, 21:30
2. O3 vs O4 Sodexo Pass România
2-1 (1-1) Lindab L, 11/02, 22:30
3. O5 vs O6 Real Hypermarket
2-6 (1-4) Mega Image
M, 13/02, 20:00
4. O7 vs O8 RATB SLTC-Electric
0-2 (0-1) Philip Morris România M, 13/02, 21:00

OPTIMI DE FINALĂ

1. 1A vs 2B Delhaize Cora Pantelimon 3-2 (1-1)
TTA M, 06/02, 18:00
2. 1C vs 2D RATB STB-Auto 3-7 (2-4)
Decathlon M, 06/02, 19:00
3. 1E vs 2F Sodexo Pass România 5-1 (3-1)
RCS & RDS M, 06/02, 20:00
4. 1G vs 2H Lindab 4-2 (1-1)
Mobexpert M, 06/02, 21:00
5. 1B vs 2A Real Hypermarket 2-0 (1-0) Renault Tech.Roumanie V, 08/02, 19:00
6. 1D vs 2C CNVM 1-2 (1-1) Mega Image V, 08/02, 20:00
7. 1F vs 2E RATB SLTC-Electric 5-4 (3-2) Schlumberger S, 09/02, 15:00
8. 1H vs 2G Cora Lujerului 1-2 (0-1) Philip Morris România S, 09/02, 16:00


REZULTATE FAZA GRUPELOR » click pentru a vizualiza programul în format PDF «

GRUPA A
- Et.1 - Delhaize Cora Pantelimon 8-0
(4-0) Gemini Solutions
(L, 14/01, 22:30)
.............Renault Techn.Roumanie 14-0 (5-0) CCS România (S, 19/01, 13:00)
- Et.2 - CCS România 4-5 (2-3) Gemini Solutions (L, 21/01, 22:30)
.............Renault Tech.Roumanie 3-6 (1-3) Delhaize Cora Pantelimon (S, 26/01, 11:00)
- Et.3 - Renault Tech.Roumanie 9-2 (4-0) Gemini Solutions (L, 28/01, 21:30)
.............CCS România 5-15 (0-6) Delhaize Cora Pantelimon (S, 02/02, 12:00)
GRUPA B

- Et.1 - Hidroconstrucția
1-1 (1-0) * 0-1 l.dep. Real Hypermarket (M, 16/01, 19:00)
.............TTA 6-3 (1-1) PwC (S, 19/01, 12:00)
- Et.2 - TTA 8-3 (2-2) Hidroconstrucția (M, 23/01, 18:00)
.............PwC 1-3 (0-1) Real Hypermarket (S, 26/01, 12:00)
- Et.3 - TTA 1-6 (1-2) Real Hypermarket (M, 30/01, 18:00)
.............PwC 4-7 (0-3) Hidroconstrucția (S, 02/02, 13:00)
GRUPA C
- Et.1 - Eurolines
3-13 (2-4) Elcomex IEA (M, 16/01, 20:00)
.............RATB STB-Auto 4-2 (2-0) Mega Image (S, 19/01, 15:00)
- Et.2 - Elcomex IEA 1-7 (0-2) Mega Image (M, 23/01, 21:00)
.............Eurolines 4-11 (2-7) RATB STB-Auto (S, 26/01, 16:00)
- Et.3 - Elcomex IEA 2-9 (1-5) RATB STB-Auto (M, 30/01, 19:00)
.............Eurolines 2-9 (1-4) Mega Image (S, 02/02, 11:00)
GRUPA D
- Et.1 - Army-MApN
4-5 (3-4) CNVM (M, 16/01, 21:00)
.............EOS-KSI 6-6 (3-3) * 0-1 l.dep. Decathlon (V, 18/01, 18:00)
- Et.2 - Decathlon 4-8 (1-4) CNVM (V, 25/01, 19:00)
.............EOS-KSI 4-5 (2-3) Army-MApN (S, 26/01, 13:00)
- Et.3 - Decathlon 7-3 (4-3) Army-MApN (V, 01/02, 19:00)
.............EOS-KSI 7-8 (4-3) CNVM (S, 02/02, 16:00)
GRUPA E
- Et.1 - Sodexo Pass România 8-2 (4-1) Cumpăna (V, 18/01, 20:00)
.............AVON Cosmetics 3-3 (3-0) * 2-1 l.dep. Schlumberger (S, 19/01, 10:00)
- Et.2 - Sodexo Pass România 5-3 (2-1) AVON Cosmetics (V, 25/01, 20:00)
.............Cumpăna 2-3 (0-2) Schlumberger (S, 26/01, 10:00)
- Et.3 - Cumpăna 2-3 (0-2) AVON Cosmetics (S, 02/02, 10:00)
.............Sodexo Pass România 2-2 (1-2) Schlumberger (S, 02/02, 14:00)
GRUPA F
- Et.1 - Zentiva 1-14 (1-9) RATB SLTC-Electric (M, 16/01, 18:00)
.............RCS & RDS 10-6 (2-2) SIVECO România (S, 19/01, 16:00)
- Et.2 - RCS & RDS 15-1 (6-1) Zentiva (L, 21/01, 21:30)
.............SIVECO România 4-6 (1-2) RATB SLTC-Electric (M, 23/01, 19:00)
- Et.3 - SIVECO România 11-2 (5-1) Zentiva (L, 28/01, 22:30)
.............RCS & RDS 2-5 (1-3) RATB SLTC-Electric (M, 30/01, 20:00)
GRUPA G
- Et.1 - Secom 12-3 (6-2) Enel Green Power România (L, 14/01, 21:30)
.............Philip Morris România 0-4 (0-1) Lindab (S, 19/01, 14:00)
- Et.2 - Secom 1-5 (0-2) Philip Morris România (V, 25/01, 18:00)
.............Enel Green Power România 1-11 (0-5) Lindab (S, 26/01, 14:00)
- Et.3 - Secom 3-8 (1-3) Lindab (M, 30/01, 21:00)
.............Enel Green Power România 1-9 (1-3) Philip Morris România (V, 01/02, 18:00)
GRUPA H
- Et.1 - Cora Lujerului 6-4 (3-1) Mobexpert (V, 18/01, 19:00)
.............Euro-Grup 11-6 (4-4) Schindler România (S, 19/01, 11:00)
- Et.2 - Mobexpert 5-0 (0-0) Schindler România (M, 23/01, 20:00)
.............Cora Lujerului 10-7 (5-1) Euro-Grup (S, 26/01, 15:00)
- Et.3 - Mobexpert 6-3 (3-2) Euro-Grup (V, 01/02, 20:00)
.............Cora Lujerului 7-6 (3-2) Schindler România (S, 02/02, 15:00)
_______________________________________________________________________

 


Copyright "Fotbal pentru Companii" 2008-2018 © Liga Companiilor ®