Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor - campionatul fotbalistic de elită pentru companii ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 10 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale, în turneul național Superliga Companiilor și în turneele europene ale EFBLU Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video

REZUMAT-VIDEO Finalele Cupei Companiilor (2014)

DISTINCȚII ECHIPE
• Locul 1 Renault Roumanie
• Locul 2 Tuborg România
• Locul 3 Securitas

DISTINCȚII JUCĂTORI

• MVP Dorin-Ionel Dragomirescu (Renault Roumanie)

CLASAMENTE FAZA GUPELOR PRELIMINARII (2014)

Loc Echipa J V E I Golaveraj Puncte
GRUPA A
1. -Securitas România 3 3 0 0 20 - 5 9
2. -ASPR București Just
3 2 0 1 14 - 11 6
3. -SIVECO România 3 1 0 2 8 - 15 3
4. -Ipsos Interactive Services 3 0 0 3 9 - 20 0
GRUPA B
1. -Rompetrol 3 2 1 0 17 - 9 7
2. -Baroul București 3 2 0 1 17 - 10 6
3. -KPMG 3 1 1 1 12 - 8 4
4. -Al Padrino 3 0 0 3 7 - 26 0
GRUPA C
1. -Raiffeisen Bank 3 3 0 0 12 - 6 9
2. -Army-MApN 3 1 1 1 8 - 9 4
3. -Hidroconstrucția 3 1 1 1 10 - 6 4
4. -Winner 3 0 0 3 4 - 13 0
* în caz de egalitate de puncte, departajarea în clasamentul final se face în funcție de rezultatele directe și de loviturile de departajare executate în caz de remiză.
* locul 1 se califică direct în 16-imile de finală.
* locul 2 se califică în Play-off pentru ultimul loc din 16-imile de finală.

• Cupa Companiilor • turneu hibernal de pregătire pentru campionat
Ediția a II-a (15/01 - 26/02/2014)

» Turneul s-a desfășurat la Arena Alexandreea Club din București, timp de aproape două luni, cu participarea unui număr de 40 echipe: toate cele 28 din campionat (1.Liga, 2.Liga) și 12 debutante în sezonul 2013/14.

» Sistemul de desfășurare a presupus două faze:
FAZA GRUPELOR - la care au luat parte doar cele 12 echipe debutante, distribuite în 3 grupe printr-o tragere la sorți fără capi de serie.
Câștigătoarele grupelor și cea mai bună echipă clasată pe locurile secunde (desemnată în urma unui Play-off) s-au calificat în următoarea fază.
FAZA ELIMINATORIE - la care au luat parte toate cele 28 echipe din campionat și cele mai bune 4 formații debutante, distribuite de asemenea printr-o tragere la sorți fără capi de serie în 16-imi de finală, Optimi de finală, Sferturi de finală, Semifinale, Finală Mică și Finală Mare.

» Diferențierea în grupă s-a făcut în ordinea importanței în funcție de rezultatele directe și de clasamentul fair-play (nr.eliminări directe, nr. eliminări indirecte, nr.cartonașe galbene).
» Meciurile încheiate la egalitate au fost continuate cu lovituri de departajare de la 10 metri, respectiv: serii de câte o lovitură în faza grupelor (pentru eventuala diferențiere în caz de egalitate de puncte în clasament) și serii câte 3 lovituri în faza eliminatorie.
» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat (www.ligacompaniilor.ro/Regulile-Jocului).

PROGRAM FAZA ELIMINATORIE » program complet (PDF) «
» FOTO finala mare si premiere (Facebook) « - » FOTO finala mică (Facebook) «


FINALE
- Finala Mare - Renault Roumanie 3-1 (1-0) Tuborg România (M, 26/02, 19:00)
- Finala mică - Securitas România 5-3 (3-0) Cora Lujerului
(M, 26/02, 18:00)
SEMIFINALE
- SM1 - Securitas România 2-4 (1-2) Renault Roumanie (S, 22/02, 14:00)
- SM2 - Tuborg România
8-2 (4-0) Cora Lujerului (S, 22/02, 15:00)
SFERTURI DE FINALĂ
- SF1 - Securitas România 4-2 (2-1) Army-MApN (M, 19/02, 18:00)
- SF2 - Renault Roumanie
7-1 (1-1) Mobexpert (M, 19/02, 19:00)
- SF3 - TTA
4-6 (3-3) Tuborg România (M, 19/02, 20:00)
- SF4 - Cora Lujerului
7-5 (2-1) Real Hypermarket (M, 19/02, 21:00)
OPTIMI DE FINALĂ
- O1 - Securitas România 6-3 (3-0) RATB STB-Auto (V, 14/02, 18:00)
- O2 - Army-MApN
0-0 (0-0) * 1-0 d.l.dep. Mega Image (S, 15/02, 16:30)
- O3 - Renault Roumanie
6-3 (2-1) Rompetrol (S, 15/02, 14:30)
- O4 - Mobexpert
8-5 (5-1) AVON Cosmetics (S, 15/02, 15:30)
- O5 - RCS & RDS
4-11 (0-6) TTA (V, 14/02, 20:00)
- O6 - Lindab 2-5 (1-0) Tuborg România (V, 14/02, 21:00)
- O7 - RATB 40+ 2-5 (2-4) Cora Lujerului (V, 14/02, 19:00)
-
O8 - Real Hypermarket 4-3 (2-3) Cumpăna (S, 15/02, 17:30)
16-IMI DE FINALĂ

-
1 - Securitas România 6-4 (2-1) EOS România
(M, 12/02, 19:00)
- 2 - CCS România 3-14 (0-7) RATB STB-Auto (V, 07/02, 20:00)
- 3 - Army-MApN 4-1 (3-0) DB Schenker (M, 12/02, 18:00)
- 4 - Mega Image 7-1 (2-0) Cora Alexandriei (V, 07/02, 18:00) • click aici pt VIDEO
- 5 - Royal Car 1-6 (1-4) Renault Roumanie (V, 07/02, 22:00)
- 6 - Rompetrol 9-1 (4-1) Elcomex IEA (V, 07/02, 21:00)
-
7 - Mobexpert 6-3 (1-1) Philip Morris România
(S, 08/02, 13:00)
- 8 - Schlumberger 3-7 (2-3) AVON Cosmetics (S, 08/02, 12:00)
- 9 - RCS & RDS 3-3 (3-1) * 1-0 l.d.dep. DTM-MApN (M, 12/02, 20:00)
- 10 - TTA 5-0 (fără joc) ESOP (S, 08/02, 17:45)
- 11 - Raiffeisen BANK 3-3 (1-2) * 1-2 l.d.dep. Lindab (V, 07/02, 19:00)
- 12 - Sodexo Pass România 4-6 (4-3) Tuborg România (M, 12/02, 21:00)
- 13 - Enel Green Power 4-6 (1-4) RATB 40+ (S, 08/02, 16:00) click aici pt VIDEO
- 14 - Cora Lujerului 5-5 (3-2) * 1-0 l.d.dep. Printerr (S, 08/02, 16:45)
- 15 - Schindler România 3-9 (2-5) Real Hypermarket (S, 08/02, 15:00)
- 16 - Cumpăna 6-5 (2-4) Electronic Arts România (S, 08/02, 14:00)

PROGRAM PLAY-OFF turneu triunghiular, jocuri cu o repriză de 20min.

-
2A vs 2C: ASPR București Just 2-5 Army-MApN (M, 05/02, 18:30)
- 2C vs 2B: Army-MApN 1-1 * 0-1 l.d.dep. Baroul București (M, 05/02, 19:00)
- 2B vs 2A: Baroul București 3-3 ASPR București Just
(M, 05/02, 19:30)


PROGRAM FAZA GRUPELOR » rezultate (PDF) «» foto (Facebook) «

GRUPA A
- Et.1 - Securitas România 10-3
(4-2) Ipsos Interactive Services
(M, 15/01, 19:00)
...........ASPR București Just 8-2 (5-0) SIVECO România (S, 18/01, 17:30)
- Et.2 - Securitas România 6-0 (2-0) ASPR București Just (M, 22/01, 18:00)
...........Ipsos Interactive Services 3-4 (3-2) SIVECO România (S, 25/01, 17:30)
- Et.3 - Securitas România 4-2 (3-0) SIVECO România (S, 01/02, 15:30)
...........Ipsos Interactive Services 3-6 (3-2) ASPR București Just (S, 01/02, 17:30)
GRUPA B

- Et.1 - KPMG 2-3
(2-0) Baroul București
(M, 15/01, 18:00)
...........Al Padrino 2-9 (2-4) Rompetrol (V, 17/01, 21:00)
- Et.2 - Rompetrol 5-4 (2-1) Baroul București (M, 22/01, 19:00)
...........Al Padrino 2-7 (1-3) KPMG (V, 24/01, 22:00)
- Et.3 - Rompetrol 3-3 (2-1) KPMG (M, 29/01, 19:00)
...........Al Padrino 3-10 (2-5) Baroul București (V, 31/01, 21:00)
GRUPA C
- Et.1 - Hidroconstrucția
3-3 (2-0) * 0-1 l.d.dep. Army-MApN (V, 17/01, 22:00)
...........Raiffeisen Bank 4-3 (0-0) Winner (S, 18/01, 16:30)
- Et.2 - Raiffeisen Bank 3-2 (0-1) Hidroconstrucția (V, 24/01, 21:00)
...........Winner 1-4 (1-1) Army-MApN (S, 25/01, 16:30)
- Et.3 - Raiffeisen Bank 5-1 (3-0) Army-MApN (V, 31/01, 22:00)
...........Winner 0-5 (fără joc) Hidroconstrucția (S, 01/02, 16:30)

_______________________________________________________________________

 


Copyright "Fotbal pentru Companii" 2008-2018 © Liga Companiilor ®