Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor - campionatul fotbalistic de elită pentru companii ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 10 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale, în turneul național Superliga Companiilor și în turneele europene ale EFBLU Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video

REZUMAT-VIDEO Finalele Cupei Companiilor (2015)

DISTINCȚII ECHIPE
• Locul 1 Renault Roumanie
• Locul 2 AD Auto Total
• Locul 3 Lindab
• Trofeul "Fair-Play Cumpăna" Cora Alexandriei
• Revelația Lidl România

DISTINCȚII JUCĂTORI

• MVP Bogdan-Nicolae Ene (Renault Roumanie)
• Golgheterul Alin-Alexandru Pisău (Lindab)
• Cel mai bun portar Florin Ciobanu (AD Auto Total)

SITUAȚIE GOLGHETERI (2015)

7 GOLURI
Alin-Alexandru PISĂU
(Lindab)

5 GOLURI
Lucian ȘTEFĂNESCU (AD Auto Total)
Liviu MUȘAT, Bogdan-Nicolae ENE (Renault Roumanie)

4 GOLURI
Ionuț-Cătălin FLOREA (Tuborg România)
Cătălin ȘTEFAN, Arghir-Adrian DINU (Lidl România)
Alex IDRICEANU (Renault Roumanie)

»
Golgheterii se contabilizează după faza grupelor, doar pentru cele 4 meciuri din faza eliminatorie.
» Departajarea se face, în ordinea importanței, în funcție de:
- goluri din acțiune (jucătorul cu mai puține reușite din penalty).
- disciplină (jucătorul cu mai puține avertismente primite).
- prezențe (jucătorul cu mai puține jocuri disputate).
- echipă (jucătorul formației mai slab clasate la final).

CLASAMENTE FAZA GRUPELOR Cupa Companiilor (2015)

Loc Echipa J V E I Golaveraj Punctaj
GRUPA A
1. -RATB STB-Auto 3 2 1 0 14 - 8 7
2. -Avocații-ADSA 3 1 1 1 12 - 12 4
3. -AS RATB 3 1 0 2 8 - 10 3
4. -Agriduro 3 1 0 2 9 - 13 3
GRUPA B
1. -AD Auto Total 3 3 0 0 22 - 8 9
2. -Mobexpert
3 2 0 1 19 - 7 6
3. -Hidroconstrucția 3 1 0 2 8 - 17 3
4. -SIVECO România 3 0 0 3 6 - 23 0
GRUPA C
1. -Renault Romanie 3 2 1 0 17 - 5 7
2. -Printerr 3 1 1 1 8 - 9 4
3. -Auto Leader 3 1 0 2 9 - 14 3
4. -Auchan 3 1 0 2 8 - 14 3
GRUPA D
1. -Cora Alexandriei
3 3 0 0 16 - 9 9
2. -Sodexo Pass România
3 1 1 1 8 - 9 4
3. -Delhaize Cora Pantelimon
3 1 1 1 7 - 7 4
4. -Ericsson 3 0 0 3 9 - 15 0
GRUPA E
1. -Royal Car 3 2 1 0 13 - 6 7
2. -Elcomex IEA
3 2 1 0 16 - 10 7
3. -Army-MApN
3 1 0 2 10 - 11 3
4. -Enel Green Power România
3 0 0 3 8 - 20 0
GRUPA F
1. -Mega Image
3 2 1 0 8 - 3 7
2. -Lidl România
3 2 0 1 12 - 4 6
3. -Baroul-ASAv
3 1 1 1 8 - 6 4
4. -adidas România 3 0 0 3 4 - 19 0
GRUPA G
1. -DTM-MApN 3 2 0 1 8 - 7 6
2. -Lindab 3 2 0 1 8 - 8 6
3. -Securitas 3 1 1 1 10 - 8 4
4. -TTA 3 0 1 2 7 - 10 1
GRUPA H
1. -EOS România 3 3 0 0 25 - 7 9
2. -Tuborg România
3 2 0 1 22 - 13 6
3. -Rompetrol
3 1 0 2 16 - 16 3
4. -G.Canale & C
3 0 0 3 5 - 32 0
* grupele au fost alcătuite din componente 1.Liga / 2.Liga și debutante.
* în caz de egalitate de puncte, departajarea în clasamentul final se face în funcție de rezultatele directe și, apoi, de loviturile de departajare executate în caz de remiză.

VIDEO (2015)

• Cupa Companiilor • turneu hibernal de pregătire pentru campionat
Ediția a III-a (20/01 - 21/02/2015)

» Arena Alexandreea Club din București a găzduit, timp de 5 săptămâni, turneul hibernal de pregătire al sezonului fotbalistic pentru companii 2014/2015.
» A fost validată înscrierea unui număr de 32 echipe, astfel: 20 agrenate în acest moment din campionatul Liga Companiilor (13 din 1.Liga, 7 din 2.Liga) și 12 debutante (4 confirmate în viitoarea 2B.Liga și 8 fără statut actual).
» Distribuirea în cele 8 grupe s-a efectuat printr-o tragere la sorți. Cele mai bine clasate echipe la finalul turului din Liga Companiilor au fost distribuite în serii diferite (capi de serie). Aceeași procedură a fost aplicată și în cazul celor 8 echipe debutante în acest sezon fără statut actual.
» Primele 2 echipe clasate din fiecare grupă s-au calificat în faza eliminatorie ("optimi", "sferturi", semifinale, finală mică și finală mare).
» Departarea în faza grupelor s-a făcut în funcție de rezultatele directe. În acest sens, meciurile încheiate la egalitate au fost continuate cu lovituri de departajare de la 10 metri (serii de câte o lovitură de departajare).
» Meciurile încheiate la egalitate în fazele eliminatorii au fost continuate, după timpul regulamentar, de o singură repriză de prelungiri de 5 minute timp efectiv. Dacă și după cele 45 minute scorul a fost egal, câștigătoarea a fost desemnată după lovituri de departajare de la 10 metri (serii de câte trei lovituri de departajare, executate alternativ).

» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat.


FAZA ELIMINATORIE » program și rezultate (PDF) «

FINALE
(Sâ, 21/02) - galerie foto pe SITE și pe FACEBOOK.

FINALA MARE
Renault Roumanie
3 - 2 (1-2) AD Auto Total
Sâ, 21/02, 15h
Finala mică Lidl România
2 - 5 (0-1) Lindab Sâ, 21/02, 14h

SEMIFINALE (Mi, 18/02) - galerie foto pe SITE și pe FACEBOOK.

SF1 vs SF2 Renault Roumanie
5 - 2 (3-0)
Lidl România
Mi, 18/02, 18h
SF3 vs SF4 AD Auto Total
3 - 1 (2-0)
Lindab Mi, 18/02, 19h

SFERTURI DE FINALĂ (Sâ, 14/02) - galerie foto pe SITE și pe FACEBOOK.

1. O1 vs O2 RATB STB-Auto
1 - 5 (1-2)
Renault Roumanie
Sâ, 14/02, 15h
2. O3 vs O4 2-1 l.dep * Lidl România
5 - 5 (2-2)
Tuborg România
Sâ, 14/02, 14h
3. O5 vs O6 AD Auto Total
5 - 3 (2-1)
Cora Alexandriei
Sâ, 14/02, 16h
4. O7 vs O8 Mega Image
1 - 2 (0-0)
Lindab Sâ, 14/02, 17h

OPTIMI DE FINALĂ (Ma, 10 - Mi, 11 - Vi, 13/02)

1. 1A vs 2B RATB STB-Auto
1 - 0 (0-0)
Mobexpert Mi, 11/02, 19h
2. 1C vs 2D Renault Roumanie
9 - 2 (5-1)
Sodexo Pass România
Mi, 11/02, 21h
3. 1E vs 2F Royal Car 2 - 5 (1-4) Lidl România
Ma, 10/02, 17h30
4. 1G vs 2H DTM-MApN 4 - 5 (2-1) Tuborg România
Mi, 11/02, 18h
5. 1B vs 2A AD Auto Total
8 - 3 (4-1)
Avocații-ADSA Mi, 11/02, 20h
6. 1D vs 2C Cora Alexandriei
5 - 4 (2-2)
Printerr Vi, 13/02, 19h
7. 1F vs 2E Mega Image
5 - 1 (2-1)
Elcomex IEA
Vi, 13/02, 18h
8. 1H vs 2G EOS România
5 - 6 (2-3)
Lindab Ma, 10/02, 18h30


FAZA GRUPELOR » componență (PDF) program și rezultate (PDF) «

Grupa A
Et.1 RATB STB-Auto 4 - 4 (2-1)
Avocații-ADSA * 0-1 l.dep. Ma, 20/01, 17h30
AS RATB 3 - 2 (1-0)
Agriduro Ma, 20/01, 18h30
Et.2 Avocații-ADSA 4 - 5 (2-3) Agriduro Mi, 28/01, 19h
RATB STB-Auto 4 - 2 (2-1)
AS RATB Vi, 30/01, 18h
Et.3 Avocații-ADSA 4 - 3 (1-1)
AS RATB Mi, 04/02, 18h
RATB STB-Auto 6 - 2 (3-1)
Agriduro Mi, 04/02, 19h
Grupa B
Et.1 Hidroconstrucția 3 - 1 (1-0)
SIVECO România Mi, 21/01, 19h
Mobexpert 2 - 3 (0-0)
AD Auto Total Vi, 23/01, 21h30
Et.2 AD Auto Total 12 - 3 (5-2) SIVECO România Sâ, 31/01, 15h
Mobexpert 9 - 2 (4-0) Hidroconstrucția Sâ, 31/01, 15h45
Et.3 AD Auto Total 7 - 3 (3-3)
Hidroconstrucția Vi, 06/02, 19h
Mobexpert 8 - 2 (6-0)
SIVECO România Sâ, 07/02, 15h
Grupa C
Et.1 Renault Roumanie 2 - 2 (0-1)
Printerr * 1-2 l.dep.
Sâ, 24/01, 15h45
Auchan 3 - 4 (1-1)
Auto Leader Sâ, 24/01, 16h30
Et.2 Printerr 4 - 3 (2-2)
Auto Leader Vi, 30/01, 19h
Renault Roumanie 8 - 1 (4-0) Auchan Sâ, 31/01, 16h30
Et.3 Renault Roumanie 7 - 2 (3-1)
Auto Leader Vi, 06/02, 19h45
Printerr 2 - 4 (0-1)
Auchan Vi, 06/02, 20h30
Grupa D
Et.1 Cora Alexandriei 6 - 2 (3-1)
Sodexo Pass România Mi, 21/01, 21h
Delhaize Cora Pa. 4 - 2 (1-0)
Ericsson Sâ, 24/01, 14h
Et.2 Cora Alexandriei 4 - 2 (1-1)
Delhaize Cora Pantelimon Ma, 27/01, 17h30
Sodexo Pass Ro. 5 - 2 (0-1)
Ericsson Mi, 28/01, 21h
Et.3 Cora Alexandriei 6 - 5 (0-4)
Ericsson Mi, 04/02, 20h
1-0 l.dep. * Sodexo
1 - 1 (0-1)
Delhaize Cora Pantelimon Mi, 04/02, 21h
Grupa E
Et.1 Royal Car 8 - 2 (3-0)
Enel Green Power Ro. Vi, 23/01, 19h45
Elcomex IEA 7 - 3 (4-0)
Army-MApN Vi, 23/01, 20h30
Et.2 1-0 l.dep. * Royal Car 3 - 3 (2-1)
Elcomex IEA Mi, 28/01, 20h
Enel Green Power 2 - 6 (1-3) Army-MApN Sâ, 31/01, 14h
Et.3 Royal Car 2 - 1 (1-0)
Army-MApN Vi, 06/02, 18h
Enel Green Power 4 - 6 (2-3)
Elcomex IEA Sâ, 07/02, 15h45
Grupa F
Et.1 Mega Image 3 - 1 (1-1)
Lidl România Mi, 21/01, 18h
adidas România 3 - 6 (2-4)
Baroul-ASAv Vi, 23/01, 18h
Et.2 Lidl România 2 - 1 (0-1)
Baroul-ASAv Ma, 27/01, 18h30
Mega Image 4 - 1 (1-0)
adidas România Mi, 28/01, 18h
Et.3 Mega Image 1 - 1 (0-0)
Baroul-ASAv Sâ, 07/02, 16h30
Lidl România 9 - 0 (5-0)
adidas România Sâ, 07/02, 17h30
Grupa G
Et.1 3-2 l.dep. *. TTA 3 - 3 (2-3)
Securitas Mi, 21/01, 20h
Lindab 1 - 3 (0-3)
DTM-MApN Sâ, 24/01, 15h
Et.2 Lindab 4 - 3 (2-1)
TTA Vi, 30/01, 19h45
DTM-MApN 2 - 5 (2-3) Securitas Sâ, 31/01, 17h30
Et.3 Lindab 3 - 2 (2-0)
Securitas Ma, 03/02, 17h30
DTM-MApN 3 - 1 (1-1)
TTA Ma, 03/02, 18h30
Grupa H
Et.1 Rompetrol 4 - 8 (2-3)
EOS România Vi, 23/01, 19h
Tuborg România 14 - 2 (6-0)
G.Canale & C. Sâ, 24/01, 17h30
Et.2 EOS România 10 - 1 (5-0)
G.Canale & C. Vi, 30/01, 20h30
Rompetrol 4 - 6 (3-3)
Tuborg România Vi, 30/01, 21h30
Et.3 Rompetrol 8 - 2 (2-2)
G.Canale & C. Vi, 06/02, 21h30
EOS România 7 - 2 (3-1)
Tuborg România Sâ, 07/02, 14h

_______________________________________________________________________

» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat.
REZULTATE FAZA GRUPELOR » click pentru a vizualiza programul în format PDF «

GRUPA A
- Et.1 - A1 x-x
(x-x) A2
(zi, zi/luna, oră)
.............A3 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.2 - A1 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.3 - A1 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
 


Copyright "Fotbal pentru Companii" 2008-2018 © Liga Companiilor ®