Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 8 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale și în turneul național al companiilor Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi originale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 5 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale și în turneul național al companiilor Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi originale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 5 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale și în turneul național al companiilor Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi originale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 5 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale și în turneul național al companiilor Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi originale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 5 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale și în turneul național al companiilor Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi originale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 5 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale și în turneul național al companiilor Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi originale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 5 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale și în turneul național al companiilor Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi originale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 5 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale și în turneul național al companiilor Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi originale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 5 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale și în turneul național al companiilor Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video

REZUMAT-VIDEO Finala Cupei Companiilor (2016)

DISTINCȚII ECHIPE
• Locul 1 AD Auto Total
• Locul 2 Rompetrol
• Locul 3 EOS România
• Trofeul "Fair-Play Cumpăna" Hidroconstrucţia

DISTINCȚII JUCĂTORI

• MVP Marius-Andrei Dumitru (AD Auto Total)
• Golgheterul Ciprian-Viorel Bărbulescu (EOS România)
• Cel mai bun portar Valentin Costache (Rompetrol)

7 GOLURI
Alexandru COSTACHE (Rompetrol), Nicolae IONEL (AD Auto Total)

CLASAMENTE FAZA GUPELOR Cupa Companiilor (2016)

4. -Enel Green Power România 3 0 0 3 8 - 24 0
* grupele au fost alcătuite prin tragere la sorţi fără capi de serie, din componente 1.Liga / 2.Liga și debutante.

* în caz de egalitate de puncte, departajarea în clasamentul final se face în funcție de rezultatele directe și, ca ultim criteriu, de golaverajul general.

* primele două clasate se califică în faza eliminatorie.
_________________________________________________________

• Cupa Companiilor • turneu hibernal de pregătire pentru campionat
Ediția a IV-a (13/01 - 12/02/2016)

» Arena Alexandreea Club din București este, timp de 5 săptămâni, gazda turneului hibernal de pregătire al sezonului fotbalistic pentru companii 2015/2016.
» A fost validată participarea unui număr de 16 echipe, astfel: 14 agrenate în campionatul Liga Companiilor (8 din 1.Liga, 6 din 2.Liga) și 2 debutante.
» Distribuirea în cele 4 grupe s-a efectuat printr-o tragere la sorți, fără capi de serie.
» Primele 2 echipe clasate din fiecare grupă se califică în faza eliminatorie ("sferturi", semifinale, finală mică și finală mare).
» Departarea în faza grupelor se face în funcție de rezultatele directe, ultimul criteriu fiind golaverajul.
» Meciurile încheiate la egalitate în fazele eliminatorii vor fi continuate, după timpul regulamentar, de o singură repriză de prelungiri de 5 minute timp efectiv (în care nu se contabilizează greșelile de echipă). Dacă și după cele 45 minute scorul este egal, câștigătoarea este desemnată după lovituri de departajare de la 10 metri (serie de câte trei lovituri executate alternativ, urmate la nevoie de serii de câte o lovitură).
» Cartonașele galbene din meciuri diferite nu se contabilizează, iar eliminările atrag după sine suspendări de minimum un joc.
» Regulile de joc și regulament sunt, în linii mari, aceleași cu cele din campionat.

FAZA ELIMINATORIE » REZULTATE (PDF) «
- vizualizare

FINALE
Vi-12/02-21:00 Finala Mare Rompetrol 2 - 4 (2-1) AD Auto Total
Vi-12/02-20:00 Finala mică TTA 10 - 11 (6-6) EOS România
SEMFINALE
Mi-10/02-21:00 Semifinala 1 TTA (Sfert 1) 0 - 0 (0-0)
* 1-1 prel.
* 1-2 l.dep.
(Sfert 2) Rompetrol
Mi-10/02-20:00 Semifinala 2 AD Auto Total (Sfert 3) 9 - 4 (5-2) (Sfert 4) EOS România
SFERTURI DE FINALĂ
Vi-05/02-20:00 Sfert 1 Mobexpert (A - 1)
2 - 2 (1-1)
* 0-0 prel.
* 2-3 l.dep.
(B - 2) TTA
Vi-05/02-21:00 Sfert 2 Rompetrol (C - 1) 3 - 3 (3-2)

_______________________________________________________________________

» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat.