Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor - campionatul fotbalistic de elită pentru companii ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 10 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale, în turneul național Superliga Companiilor și în turneele europene ale EFBLU Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video

REZUMAT-VIDEO Finala Cupei Companiilor (2017)

DISTINCȚII ECHIPE
• Locul 1 Gemini Solutions
• Locul 2 TTA
• Locul 3 Mobexpert
• Trofeul "Fair-Play Cumpăna" Renault Roumanie

DISTINCȚII JUCĂTORI

• MVP Daniel IFTODI (Gemini Solutions)
• Golgheterul Marin-Laurențiu MILITARU (Gemini Solutions)
• Cel mai bun portar Cătălin-Nicolae ACOSTĂCHIOAE (TTA)

SITUAȚIE GOLGHETERI

13 GOLURI
Marin-Laurențiu MILITARU
(Gemini Solutions)

9 GOLURI
Constantin-Cătălin MUNTEANU (TTA)
8 GOLURI
Mihai-Marian STOICA (Royal Car)

CLASAMENTE FAZA GRUPELOR Cupa Companiilor (2017)

Loc Echipa J V E I Golaveraj Punctaj
GRUPA A
1. -Gemini Solutions 3 3 0 0 18 - 7 9
2. -Enterprise Rent-A-Car 3 2 0 1 18 - 11
6
3. -Hidroconstrucția 3 1 0 2 13 - 12
3
4. -EOS România 3 0 0 3 7 - 26
0
GRUPA B
1. -TTA 3 3 0 0 17 - 8 9
2. -Renault Roumanie
3 2 0 1 13 - 5
6
3. -Rompetrol
3 1 0 2 6 - 13
3
4. -Optim Project Management
3 0 0 3 7 - 17
0
GRUPA C
1. -Royal Car
3 2 1 0 18 - 8 7
2. -Lindab 3 2 1 0 15 - 7
7
3. -Avocații-ADSA 3 1 0 2 19 - 15
3
4. -Wu Xing FOODA 3 0 0 3 5 - 27
0
GRUPA D
1. -RCS & RDS
3 2 0 1 15 - 8
6
2. -Mobexpert
3 2 0 1 18 - 11
6
3. -Catena
3 2 0 1 18 - 12
6
4. -Provident 3 0 0 3 6 - 26
0
* grupele au fost alcătuite in componente 1.Liga și debutante.

* tragerea la sorți a fost făcută cu 4 capi de serie, desemnați în funcție de situația consemnată în campionat (Gemini, TTA, Royal Car, Mobexpert).


* în caz de egalitate de puncte, departajarea în clasamentul final se face în funcție de rezultatele directe, golaverajul general și criteriul fair-play.

* primele două clasate se califică în faza eliminatorie.
_________________________________________________________

• Cupa Companiilor • turneu hibernal de pregătire pentru campionat
Ediția a V-a (25/01 - 24/02/2017)

» Arena Alexandreea Club din București a fost, timp de 5 săptămâni, gazda turneului hibernal de pregătire al sezonului fotbalistic pentru companii 2016/2017.
» A fost validată participarea unui număr de 16 echipe, astfel: 11 agrenate în campionatul Liga Companiilor (toate din 1.Liga) și 5 debutante.
» Distribuirea în cele 4 grupe s-a efectuat printr-o tragere la sorți, cu 4 capi de serie desemnați în funcție de situația consemnată în campionat: Gemini Solutions, TTA, Royal Car și Mobexpert.
» Primele 2 echipe clasate din fiecare grupă s-au calificat în faza eliminatorie ("sferturi", semifinale, finală mică și finală mare).
» Departarea în faza grupelor s-a făcut în funcție de rezultatele directe, apoi golaverajul general și criteriul fair-play.
» Meciurile încheiate la egalitate în fazele eliminatorii au fost continuate, după timpul regulamentar, de o singură repriză de prelungiri de 5 minute timp efectiv (în care nu se contabilizează greșelile de echipă). Dacă și după cele 45 minute scorul a fost egal, câștigătoarea a fost desemnată după lovituri de departajare de la 10 metri (serie de câte trei lovituri executate alternativ, urmate la nevoie de serii de câte o lovitură).
» Cartonașele galbene din meciuri diferite nu s-au contabilizat, iar eliminările au putut aduce suspendări.
» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat:
www.ligacompaniilor.ro/Regulile-Jocului.

FAZA ELIMINATORIE » REZULTATE (PDF) «
- vizualizare galerie foto Finala mare + Premiere - pe FACEBOOK.

FINALE (Vi, 24/02)
21:00 / Finala Mare GEMINI SOLUTIONS
4 - 3 (1-2) TTA
20:00 / Finala mică Mobexpert 10 - 5 (4-2) RCS & RDS
SEMFINALE (Mi, 22/02)
20:00 / Semif. 1 Gemini Solutions (sf.1) 3 - 2 (3-1)
(sf.2) Mobexpert
21:00 / Semif. 2 TTA (sf.3) 7 - 3 (1-2) (sf.4) RCS & RDS
SFERTURI DE FINALĂ (Mi, 15/02)
19:00 / Sfert 1 Gemini Solutions (1-A)
7 - 3 (4-2)
(2-B) Renault Roumanie
20:00 / Sfert 2 Royal Car (1-C) 3 - 3 (0-1)
* 0-2 prel.
(2-D) Mobexpert
18:00 / Sfert 3
TTA (1-B) 6 - 5 (3-2)
(2-D) Enterprise Rent-A-Car
21:00 / Sfert 4 RCS & RDS (1-D) 3 - 3 (0-1)
* 1-1 prel.
** 3-1 l.dep.
(2-C) Lindab


FAZA GRUPELOR » REZULTATE (PDF) «

Grupa A
Et.1 Gemini Solutions
8 - 1 (4-0)
EOS România
Mi, 25/01, 18:00
Enterprise Rent-A-Car
6 - 1 (3-0)
Hidroconstrucția Vi, 27/01, 18:30
Et.2 Gemini Solutions
6 - 4 (3-1) Enterprise Rent-A-Car
Vi, 03/02, 18:30
Hidroconstrucția 10 - 2 (4-1)
EOS România
Vi, 03/02, 19:20
Et.3 Gemini Solutions
4 - 2 (2-1)
Hidroconstrucția Vi, 10/02, 18:30
Enterprise Rent-A-Car
8 - 4 (2-1)
EOS România
Vi, 10/02, 19:20
Grupa B
Et.1 Renault Roumanie
6 - 1 (3-1)
Rompetrol Mi, 25/01, 22:00
TTA
8 - 5 (3-3)
Optim Project Man.
Vi, 27/01, 19:20
Et.2 TTA 4 - 3 (2-1) Renault Roumanie
Vi, 03/02, 20:10
Rompetrol 5 - 2 (3-1) Optim Project Man.
Vi, 03/02, 21:00
Et.3 Renault Roumanie
4 - 0 (1-0)
Optim Project Man.
Vi, 10/02, 20:10
TTA 5 - 0 (f.joc)
Rompetrol
Vi, 10/02, 21:00
Grupa C
Et.1 Lindab
7 - 4 (1-1)
Avocaţii-ADSA
Mi, 25/01, 18:50
Royal Car
10 - 2 (5-1)
Wu Xing FOODA
Vi, 27/01, 20:10
Et.2 Avocații-ADSA
12 - 3 (5-3)
Wu Xing FOODA
Mi, 01/02, 18:20
Royal Car 3 - 3 (1-1) Lindab
Vi, 03/02, 22:40
Et.3 Lindab 5 - 0 (f.joc) Wu Xing FOODA Mi, 08/02, 18:30
Royal Car
5 - 3 (1-2)
Avocații-ADSA
Mi, 08/02, 19:20
Grupa D
Et.1 Mobexpert
8 - 1 (5-0)
Provident
Vi, 27/01, 21:00
RCS & RDS 2 - 3 (1-0)
Catena Vi, 03/02, 21:50
Et.2 Catena
11 - 3 (5-2)
Provident
Mi, 01/02, 19:10
Mobexpert 3 - 6 (1-1)
RCS & RDS
Vi, 10/02, 21:50
Et.3 RCS & RDS
7 - 2 (4-1)
Provident Mi, 08/02, 20:10
Mobexpert
7 - 4 (3-3)
Catena
Mi, 08/02, 21:00

_______________________________________________________________________

» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat.
REZULTATE FAZA GRUPELOR » click pentru a vizualiza programul în format PDF «

GRUPA A
- Et.1 - A1 x-x
(x-x) A2
(zi, zi/luna, oră)
.............A3 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.2 - A1 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.3 - A1 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
 


Copyright "Fotbal pentru Companii" 2008-2018 © Liga Companiilor ®