Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor - campionatul fotbalistic de elită pentru companii ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 10 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale, în turneul național Superliga Companiilor și în turneele europene ale EFBLU Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video

REZUMAT-VIDEO Finala Cupei Companiilor (2018)

DISTINCȚII ECHIPE
• Locul 1 Royal Car
• Locul 2 Gemini Solutions
• Locul 3 Marco Vet
• Trofeul "Fair-Play Cumpăna" Skanska

DISTINCȚII JUCĂTORI

• MVP Costel-Petru MOISE (Royal Car)
• Golgheterul Marin-Laurențiu MILITARU (Gemini Solutions)
• Cel mai bun portar Marian-Iulian BĂLUȚĂ (Royal Car)

SITUAȚIE GOLGHETERI

12 GOLURI
Marin-Laurențiu MILITARU
(Gemini Solutions)

9 GOLURI
Silviu-Marius HALDAN (Gemini Solutions)
7 GOLURI
Dorin-Ionel DRAGOMIRESCU (Renault-Omniasig)

CLASAMENTE GRUPE Cupa Companiilor (2018)

Loc Echipa J V E I Golaveraj Punctaj
GRUPA A
1. -Gemini Solutions 3 3 0 0 28 - 9 9
2. -Hidroconstrucția 3 2 0 1 16 - 7
6
3. -Engie 3 1 0 2 10 - 16 3
4. -Hilti 3 0 0 3 8 - 30
0
GRUPA B
1. -TTA 3 3 0 0 10 - 0 9
2. -Mega Image
3 2 0 1 12 - 6
6
3. -Mobexpert 3 1 0 2 7 - 8 3
4. -Televol Systems 3 0 0 3 3 - 18
0
GRUPA C
1. -Renault-Omniasig 3 3 0 0 23 - 6 9
2. -Skanska 3 1 1 1 16 - 19
4
3. -Rompetrol 3 1 0 2 15 - 16
3
4. -Wipro 3 0 1 2 14 - 27
1
GRUPA D
1. -Marco Vet
3 2 1 0 12 - 10 7
2. -Royal Car
3 2 0 1 20 - 8
6
3. -Schindler
3 1 1 1 10 - 19
4
4. -DTM-MApN 3 0 0 3 10 - 15 0
GRUPA E
1. -Printerr 3 2 0 1 14 - 9
6
2. -RCS & RDS
3 2 0 1 15 - 13 6
3. -Av-ADSA
3 1 0 2 13 - 17
3
4. -Instituțiile Lumina
3 1 0 2 14 - 17
3

* grupele sunt alcătuite in componente 1.Liga, 2.Liga și debutante.

* tragerea la sorți s-a făcut fără capi de serie și fără urne valorice.


* în caz de egalitate de puncte, departajarea în clasamentul final se face în funcție de rezultatele directe, golaverajul general și criteriul fair-play.

* se califică direct în SFERTURILE DE FINALĂ câștigătoarele grupelor, ocupanta locului 2 cu cea mai bună linie de clasament și învingătoarele celor 2 meciuri de BARAJ disputate între celelalte 4 ocupante de loc 2.

SITUAȚIE DISCIPLINĂ Cupa Companiilor (2018)

JUCĂTORI SUSPENDAȚI
• Nicolae-Alex. CROITORU (Gemini Solutions) - 2 j. - f.mare
* eliminare directă (reacție fizică).
• Alexandru-Iulian ILINA (Marco Vet) - 2 j. - f.mică
* eliminare directă (reacție fizică).
• Alex.-Gabriel ALEXANDRESCU (
RCS & RDS) - 2 j. - et.2,3
* eliminare directă (limbaj vulgar, reacție fizică).
• Cristian BATCU (Printerr) - 1 j. - et.2
* eliminare directă (limbaj vulgar).

CLASAMENT "Fair-Play Cumpăna"
1. Skanska - niciun cartonaș / 4 jocuri.
2. Av-ADSA- niciun cartonaș / 3 jocuri, 3p, golav. -4.
3. Engie - niciun cartonaș / 3 jocuri, 3p, golav. -6.

SITUAȚIE AVERTISMENTE
0 = Skanska, Av-ADSA, Engie, Wipro, DTM-MApN, Televol, Hilti.
1 cartonaș galben = TTA, Mobexpert.
2 cartonașe galbene = Renault-Omniasig, Rompetrol, Hidro., Schindler.
3 cartonașe galbene =
Instituțiile Lumina.
5 cartonașe galbene = Mega Image.
7 cartonașe galbene = Royal Car.
1 cartonaș roșu + 1 cartonaș galben = Gemini Solutions, Printerr.
1 cartonaș roșu + 3 cartonașe galbene = RCS & RDS, Marco Vet.
(*) = rămase în competiție.

!!! Departajarea s-a făcut în funcție de:
- nr.cartonașe roșii (mai mic),
- nr. cartonașe galbene (mai mic),
- nr.meciuri (mai mare),
- rezultat (mai bun).
_______________________________________________________

• Cupa Companiilor • turneu hibernal de pregătire pentru campionat
Ediția a VI-a (31/01 - 02/03/2018)

» Arena Alexandreea Club din București a fost, timp de 5 săptămâni, gazda turneului hibernal de pregătire al sezonului fotbalistic pentru companii 2017/2018.
» A fost validată participarea unui număr de 20 echipe, astfel: 17 actuale participante în Liga Companiilor (10 din 1.Liga și 7 din 2.Liga), alături de 3 debutante.
» Distribuirea în cele 5 grupe s-a efectuat printr-o tragere la sorți, fără capi de serie și fără urne valorice.
» 8 echipe s-au calificat pentru fazele eliminatorii (sferturi de finală, continuare cu semifinale, finală mică și finală mare), astfel:
- câștigătoarele celor 5 grupe.
- ocupanta de loc 2 cu cea mai bună linie de clasament.

- învingătoarele celor 2 meciuri de BARAJ disputate între celelalte 4 ocupante de loc 2.
» Departarea în faza grupelor s-a făcut în funcție de rezultatele directe, apoi golaverajul general și criteriul fair-play.

» Meciurile încheiate la egalitate în fazele eliminatorii au fost continuate, după timpul regulamentar, de o singură repriză de prelungiri de 5 minute timp efectiv (în care nu s-au contabilizează greșelile de echipă). Dacă și după cele 45 minute scorul a fost egal, câștigătoarea a fost desemnată după lovituri de departajare de la 10 metri (serie de câte trei lovituri executate alternativ, urmate la nevoie de serii de câte o lovitură).
» Cartonașele galbene din meciuri diferite nu s-au contabilizat, iar eliminările au putut atrage suspendări.
» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat:
www.ligacompaniilor.ro/Regulile-Jocului.


FAZA ELIMINATORIE » program, rezultate (PDF) «
- vizualizare galerie foto Finala mare + Premiere - pe FACEBOOK.

FINALE
Vineri, 02/03

20:30 Gemini Solutions
1 - 2 (0-0) ROYAL CAR
FINALA MARE
19:30 RCS & RDS 0 - 5 (f.joc) Marco Vet Finala mică

SEMIFINALE Miercuri, 28/02

21:00 Gemini Solutions 4 - 1 (1-1)
Marco Vet Semifinala 1
21:50 Royal Car
3 - 1 (2-0)
RCS & RDS
Semifinala 1

SFERTURI DE FINALĂ Miercuri, 21/02 - Vineri, 23/02

Mi, 21/02, 19:50
Gemini Solutions
2 - 0 (1-0)
Printerr Sfert 1
Mi, 21/02, 20:40
TTA 1 - 5 (1-2)
Marco Vet Sfert 2
Vi, 23/02, 19:30
Royal Car
3 - 2 (2-1)
Hidroconstrucția Sfert 3
Vi, 23/02, 20:30
Renault-Omniasig 3 - 4 (1-3)
RCS & RDS Sfert 4

BARAJ pentru sferturi de finală Miercuri, 21/02

Mi, 21/02, 19:00
Mega Image
1 - 2 (0-2)
Hidroconstrucția
Meci Baraj 1
Mi, 21/02, 21:30 RCS & RDS
8 - 3 (3-1) Skanska
Meci Baraj 2


FAZA GRUPELOR » program, rezultate, clasamente (PDF) «

Miercuri, 31/01
18:00 Hidroconstrucția 11 - 1 (3-0)
Hilti Etapa 1 - Grupa A
18:50 Gemini Solutions 11 - 2 (3-1)
Engie Etapa 1 - Grupa A
19:40 Rompetrol 9 - 4 (6-1) Wipro Etapa 1 - Grupa C
20:30 Mobexpert 0 - 2 (0-2)
TTA Etapa 1 - Grupa B
21:20 Printerr 6 - 3 (4-1)
RCS & RDS
Etapa 1 - Grupa E
Vineri, 02/02
17:30 Marco Vet
4 - 4 (1-1)
Schindler Etapa 1 - Grupa D
18:30 Renault-Omniasig 7 - 2 (3-0)
Skanska Etapa 1 - Grupa C
19:20 Royal Car
6 - 3 (4-1) DTM-MApN Etapa 1 - Grupa D
20:10 Mega Image
8 - 1 (2-1) Televol Systems
Etapa 1 - Grupa B
21:00 Av-ADSA 9 - 5 (3-1)
Instituțiile Lumina
Etapa 1 - Grupa E
Miercuri, 07/02
18:00 DTM-MApN 4 - 5 (2-2)
Schindler
Etapa 2 - Grupa D
18:50 Engie 6 - 1 (3-0)
Hilti Etapa 2 - Grupa A
19:40 Rompetrol 3 - 5 (2-2)
Skanska Etapa 2 - Grupa C
20:30 Mobexpert 5 - 2 (2-2) Televol Systems
Etapa 2 - Grupa B
21:20 Mega Image
0 - 3 (0-2)
TTA Etapa 2 - Grupa B
Vineri, 09/02
17:30 Royal Car
3 - 4 (2-1)
Marco Vet
Etapa 2 - Grupa D
18:30 Gemini Solutions
4 - 1 (2-1)
Hidroconstrucția Etapa 2 - Grupa A
19:20 Renault-Omniasig 9 - 1 (4-0)
Wipro Etapa 2 - Grupa C
20:10 Printerr 6 - 2 (4-1)
Av-ADSA Etapa 2 - Grupa E
21:00 RCS & RDS
6 - 5 (5-2)
Instituțiile Lumina
Etapa 2 - Grupa E
Miercuri, 14/02
18:00 Royal Car
11 - 1 (2-0)
Schindler Etapa 3 - Grupa D
18:50 Hidroconstrucția 4 - 2 (1-0)
Engie Etapa 3 - Grupa A
19:40 Renault-Omniasig 7 - 3 (0-2)
Rompetrol Etapa 3 - Grupa C
20:30 TTA 5 - 0 (f.joc) Televol Systems
Etapa 3 - Grupa B
20:45 Mobexpert 2 - 4 (1-3)
Mega Image
Etapa 3 - Grupa B
■ Vineri, 16/02 ■
17:30 Marco Vet 4 - 3 (2-0)
DTM-MApN Etapa 3 - Grupa D
18:30 Gemini Solutions 13 - 6 (6-1)
Hilti Etapa 3 - Grupa A
19:20 Skanska 9 - 9 (4-6)
Wipro Etapa 3 - Grupa C
20:10 Printerr 2 - 4 (1-2)
Instituțiile Lumina Etapa 3 - Grupa E
21:00 RCS & RDS 6 - 2 (2-1)
Av-ADSA Etapa 3 - Grupa E

_______________________________________________________________________

 
Ediția a V-a (25/01 - 24/02/2017)

» Arena Alexandreea Club din București a fost, timp de 5 săptămâni, gazda turneului hibernal de pregătire al sezonului fotbalistic pentru companii 2016/2017.
» A fost validată participarea unui număr de 16 echipe, astfel: 11 agrenate în campionatul Liga Companiilor (toate din 1.Liga) și 5 debutante.
» Distribuirea în cele 4 grupe s-a efectuat printr-o tragere la sorți, cu 4 capi de serie desemnați în funcție de situația consemnată în campionat: Gemini Solutions, TTA, Royal Car și Mobexpert.
» Primele 2 echipe clasate din fiecare grupă s-au calificat în faza eliminatorie ("sferturi", semifinale, finală mică și finală mare).
» Departarea în faza grupelor s-a făcut în funcție de rezultatele directe, apoi golaverajul general și criteriul fair-play.
» Meciurile încheiate la egalitate în fazele eliminatorii au fost continuate, după timpul regulamentar, de o singură repriză de prelungiri de 5 minute timp efectiv (în care nu se contabilizează greșelile de echipă). Dacă și după cele 45 minute scorul a fost egal, câștigătoarea a fost desemnată după lovituri de departajare de la 10 metri (serie de câte trei lovituri executate alternativ, urmate la nevoie de serii de câte o lovitură).
» Cartonașele galbene din meciuri diferite nu s-au contabilizat, iar eliminările au putut aduce suspendări.
» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat:
www.ligacompaniilor.ro/Regulile-Jocului.

FAZA ELIMINATORIE » REZULTATE (PDF) «
- vizualizare galerie foto Finala mare + Premiere - pe FACEBOOK.

FINALE (Vi, 24/02)
21:00 / Finala Mare GEMINI SOLUTIONS
4 - 3 (1-2) TTA
20:00 / Finala mică Mobexpert 10 - 5 (4-2) RCS & RDS
SEMFINALE (Mi, 22/02)
20:00 / Semif. 1 Gemini Solutions (sf.1) 3 - 2 (3-1)
(sf.2) Mobexpert
21:00 / Semif. 2 TTA (sf.3) 7 - 3 (1-2) (sf.4) RCS & RDS
SFERTURI DE FINALĂ (Mi, 15/02)
19:00 / Sfert 1 Gemini Solutions (1-A)
7 - 3 (4-2)
(2-B) Renault Roumanie
20:00 / Sfert 2 Royal Car (1-C) 3 - 3 (0-1)
* 0-2 prel.
(2-D) Mobexpert
18:00 / Sfert 3
TTA (1-B) 6 - 5 (3-2)
(2-D) Enterprise Rent-A-Car
21:00 / Sfert 4 RCS & RDS (1-D) 3 - 3 (0-1)
* 1-1 prel.
** 3-1 l.dep.
(2-C) Lindab


FAZA GRUPELOR » REZULTATE (PDF) «

Grupa A
Et.1 Gemini Solutions
8 - 1 (4-0)
EOS România
Mi, 25/01, 18:00
Enterprise Rent-A-Car
6 - 1 (3-0)
Hidroconstrucția Vi, 27/01, 18:30
Et.2 Gemini Solutions
6 - 4 (3-1) Enterprise Rent-A-Car
Vi, 03/02, 18:30
Hidroconstrucția 10 - 2 (4-1)
EOS România
Vi, 03/02, 19:20
Et.3 Gemini Solutions
4 - 2 (2-1)
Hidroconstrucția Vi, 10/02, 18:30
Enterprise Rent-A-Car
8 - 4 (2-1)
EOS România
Vi, 10/02, 19:20
Grupa B
Et.1 Renault Roumanie
6 - 1 (3-1)
Rompetrol Mi, 25/01, 22:00
TTA
8 - 5 (3-3)
Optim Project Man.
Vi, 27/01, 19:20
Et.2 TTA 4 - 3 (2-1) Renault Roumanie
Vi, 03/02, 20:10
Rompetrol 5 - 2 (3-1) Optim Project Man.
Vi, 03/02, 21:00
Et.3 Renault Roumanie
4 - 0 (1-0)
Optim Project Man.
Vi, 10/02, 20:10
TTA 5 - 0 (f.joc)
Rompetrol
Vi, 10/02, 21:00
Grupa C
Et.1 Lindab
7 - 4 (1-1)
Avocaţii-ADSA
Mi, 25/01, 18:50
Royal Car
10 - 2 (5-1)
Wu Xing FOODA
Vi, 27/01, 20:10
Et.2 Avocații-ADSA
12 - 3 (5-3)
Wu Xing FOODA
Mi, 01/02, 18:20
Royal Car 3 - 3 (1-1) Lindab
Vi, 03/02, 22:40
Et.3 Lindab 5 - 0 (f.joc) Wu Xing FOODA Mi, 08/02, 18:30
Royal Car
5 - 3 (1-2)
Avocații-ADSA
Mi, 08/02, 19:20
Grupa D
Et.1 Mobexpert
8 - 1 (5-0)
Provident
Vi, 27/01, 21:00
RCS & RDS 2 - 3 (1-0)
Catena Vi, 03/02, 21:50
Et.2 Catena
11 - 3 (5-2)
Provident
Mi, 01/02, 19:10
Mobexpert 3 - 6 (1-1)
RCS & RDS
Vi, 10/02, 21:50
Et.3 RCS & RDS
7 - 2 (4-1)
Provident Mi, 08/02, 20:10
Mobexpert
7 - 4 (3-3)
Catena
Mi, 08/02, 21:00

_______________________________________________________________________

» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat.
REZULTATE FAZA GRUPELOR » click pentru a vizualiza programul în format PDF «

GRUPA A
- Et.1 - A1 x-x
(x-x) A2
(zi, zi/luna, oră)
.............A3 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.2 - A1 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.3 - A1 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
 


Copyright "Fotbal pentru Companii" 2008-2018 © Liga Companiilor ®