Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor - campionatul fotbalistic de elită pentru companii ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 10 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale, în turneul național Superliga Companiilor și în turneele europene ale EFBLU Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video

REZUMAT-VIDEO Finala Cupei Companiilor (2019)

... va fi disponibil în curând ...

DISTINCȚII ECHIPE
• Locul 1 Catena Racing Team
• Locul 2 Televol Systems
• Locul 3 Renault-Omniasig
• Trofeul "Fair-Play Cumpăna" Renault-Omniasig


DISTINCȚII JUCĂTORI

• MVP Mihai DRAGNE (Televol Systems)
• Golgheter Mihai PRODAN (Catena Racing Team)

SITUAȚIE GOLGHETERI

10 GOLURI

Mihai PRODAN (Catena Racing Team)

9 GOLURI
Mihai-Marian STOICA (Royal Car)
Bogdan ROTARU (Televol Systems)

Mihai-Iulian CANĂ (Catena Racing Team)
7 GOLURI
Costel-Silviu COSTACHE (DCN EU Cash & Carry)
Marius CAMBURU (Televol Systems)

CLASAMENTE GRUPE Cupa Companiilor (2019)

Loc Echipa J V E I Golaveraj Punctaj
GRUPA A
1. Royal Car 3 3 0 0 19 - 5 9
2. DCN EU Cash & Carry 3 2 0 1 20 - 11
6
3. Segula
3 1 0 2 12 - 16
3
4. Concelex 3 0 0 3 5 - 24
0
GRUPA B
1. Catena Racing Team
3 3 0 0 27 - 4 9
2. Gemini Solutions
3 2 0 1 17 - 5
6
3. Admiral 3 1 0 1 13 - 12
3
4. GreenPoint 3 0 0 2 4 - 40
0
GRUPA C
1. Televol Systems
3 2 1 0 18 - 8 7
2. Renault-Omniasig 3 2 1 0 14 - 8
7
3. Sodexo Pass 3 1 0 2 7 - 18
3
4. Electronic Arts
3 0 0 3 7 - 12
0
GRUPA D
1. Rompetrol
3 2 0 1 18 - 10
6
2. ADSA-Enterprise
3 2 0 1 17 - 15
6
3. Lindab
3 2 0 1 21 - 18
6
4. Allianz Partners
3 0 0 3 14 - 27
0
* grupele sunt alcătuite cu participante 1.Liga, 2.Liga și debutante.

* în caz de egalitate de puncte, departajarea în clasamentul final se face în funcție de rezultatele directe, golaverajul general și criteriul fair-play.

* primele două clasate se califică în faza eliminatorie.

DISCIPLINĂ Cupa Companiilor (2019)

JUCĂTORI SUSPENDAȚI
• nu există.

CLASAMENT "Fair-Play Cumpăna"
1. Renalt-Omniasig - niciun cartonaș / 6 jocuri.
2. DCN EU Cash & Carry - niciun cartonaș / 4 jocuri.
3. Segula - niciun cartonaș / 3 jocuri (3p, golav. -4).


SITUAȚIE AVERTISMENTE (cartonașe roșii / galbene)
0 / 0 Renault-Omniasig ,
DCN EU Cash & Carry, Segula,
Sodexo Pass
, Electronic Arts, Concelex, GreenPoint.
0 / 1 = Televol Systems , Royal Car, ADSA-Enterprise, Allianz Partners.
0 / 2 = Catena Racing Team, Rompetrol, Lindab.
0 / 3 = Gemini Solutions, Admiral
.


!!! Departajarea se face în funcție de:
- nr.cartonașe roșii (mai mic),
- nr. cartonașe galbene (mai mic),
- nr.jocuri (mai mare),
- clasament final (mai bun).
_______________________________________________________

• Cupa Companiilor • turneu hibernal de pregătire pentru campionat
Ediția a VII-a (23/01 - 20/02/2019)

» Intr-un interval de cinci săptămâni, Arena Alexandreea Club din București a găzduit pentru al șaptelea an la rând turneul hibernal de pregătire din sezonul de fotbal pentru companii 2018/2019.
» A fost validată participarea unui număr de 16 echipe, astfel: 14 agrenate în campionatul Liga Companiilor (7 din 1.Liga și 7 din 2.Liga), cărora li s-au alăturat 2 debutante (viitoare participante în 2B.Liga).
» Distribuirea în cele 4 grupe s-a efectuat printr-o tragere la sorți, cu 4 capi de serie desemnați în funcție de situația consemnată în istoria turneului și în campionat:
Royal Car (câștigătoare 2018), Gemini Solutions (vicecampioană 2018+câștigătoare 2017), Renault-Omniasig (câștigătoare 2014+2015) și Rompetrol (finalistă 2016).
» Primele 2 echipe clasate din fiecare grupă s-au calificat în faza eliminatorie (sferturi de finală, semifinale, finală mică și finală mare).
» Departarea în faza grupelor s-a făcut în funcție de rezultatele directe, apoi golaverajul general și criteriul fair-play (număr cartonașe roșii, număr cartonașe galbene).
» Jocurile încheiate la egalitate în fazele eliminatorii au fost continuate, după timpul regulamentar, de o singură repriză de prelungiri de 5 minute timp efectiv (în care nu au fost contabilizate greșelile de echipă). Dacă și după cele 45 minute scorul a fost egal, câștigătoarea a fost desemnată după lovituri de departajare de la 10 metri (serie de câte trei lovituri executate alternativ, urmate la nevoie de serii de câte o lovitură).
» Cartonașele galbene din meciuri diferite nu au fost contabilizate, iar eliminările au putut aduce suspendări.
» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat:
www.LigaCompaniilor.ro/Regulile-Jocului.

FAZA FINALĂ » PROGRAM (PDF) «
- vizualizare galerie foto Finala mare + Premiere - pe FACEBOOK.

FINALE (Miercuri, 20/02)
19:40 / Finala Mare
Televol Systems 2 - 8 Catena Racing Team
18:50 / Finala mică Gemini Solutions 5 - 5
* 1-2 l.dep.
Renault-Omniasig
SEMFINALE (Vineri, 15/02)
20:00 / Semifinala 1 Gemini Solutions (sf 1) 2 - 5 (sf 2) Televol Systems
21:00 / Semifinala 2 Catena Racing Team (sf 3) 2 - 2
* 1-0 l.dep.
(sf 4) Renault-Omniasig
SFERTURI DE FINALĂ (Miercuri, 13/02)
20:00 / Sfert 1 Royal Car (A1) 2 - 2
* 2-3 l.dep
(B2) Gemini Solutions
21:00 / Sfert 2 Televol Systems (C1) 11 - 1 (D2) ADSA-Enterprise
22:00 / Sfert 3 Catena Racing Team (B1) 12 - 1 (A2) DCN EU
23:00 / Sfert 4 Rompetrol (D1) 4 - 4
* 1-1 prel.
** 2-3 l.dep.
(C2) Renault-Omniasig


FAZA GRUPELOR
» PROGRAM (PDF) «

Grupa A
Et.1 Segula
2 - 6 DCN EU Cash & Carry
Mi, 23/01, 19:00
Royal Car
5 - 0
Concelex
Vi, 25/01, 19:20
Et.2 DCN EU Cash & Carry
10 - 2
Concelex
Mi, 30/01, 19:50
Royal Car
7 - 1
Segula
Mi, 30/01, 20:40
Et.3 Segula
9 - 3
Concelex
Mi, 06/02, 18:00
Royal Car
7 - 4
DCN EU Cash & Carry
Mi, 06/02, 18:50
Grupa B
Et.1 Gemini Solutions
1 - 2 Catena Racing Team
Mi, 23/01, 19:50
Admiral
9 - 2 GreenPoint
Vi, 25/01, 18:30
Et.2 Gemini Solutions
5 - 2 Admiral
Vi, 01/02, 18:30
Catena Racing Team
20 - 1 GreenPoint
Vi, 01/02, 19:20
Et.3 Catena Racing Team
5 - 2
Admiral
Vi, 08/02, 18:50
Gemini Solutions
11 - 1
GreenPoint
Vi, 08/02, 19:40
Grupa C
Et.1 Electronic Arts 2 - 4 Sodexo Pass
Mi, 23/01, 21:30
Renault-Omniasig
4 - 4 Televol Systems
Mi, 23/01, 22:20
Et.2 Renault-Omniasig
7 - 2 Sodexo Pass
Mi, 30/01, 21:30
Televol Systems
5 - 3 Electronic Arts
Mi, 30/01, 22:20
Et.3 Televol Systems 9 - 1
Sodexo Pass
Mi, 06/02, 21:30
Renault-Omniasig
3 - 2
Electronic Arts
Mi, 06/02, 22:20
Grupa D
Et.1 Lindab
7 - 3 ADSA-Enterprise
Mi, 23/01, 20:40
Rompetrol 8 - 1 Allianz Partners
Vi, 25/01, 21:00
Et.2 Rompetrol
6 - 1 Lindab
Vi, 01/02, 20:10
ADSA-Enterprise 6 - 4 Allianz Partners
Vi, 01/02, 21:00
Et.3 Rompetrol
4 - 8
ADSA-Enterprise Mi, 06/02, 19:40
Lindab
13 - 9
Allianz Partners
Mi, 06/02, 20:30

_______________________________________________________________________

» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat.
REZULTATE FAZA GRUPELOR » click pentru a vizualiza programul în format PDF «

GRUPA A
- Et.1 - A1 x-x
(x-x) A2
(zi, zi/luna, oră)
.............A3 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.2 - A1 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.3 - A1 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
 


Copyright "Fotbal pentru Companii" 2008-2019 © Liga Companiilor ®