Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor - campionatul fotbalistic de elită pentru companii ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 10 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale, în turneul național Superliga Companiilor și în turneele europene ale EFBLU Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video

REZUMAT-VIDEO Finala Cupei Companiilor (2020)

DISTINCȚII ECHIPE
• Locul 1 Rompetrol
• Locul 2 TTA
• Locul 3 Catena Racing Team
• Cupa de iarnă (locul 9) Electronic Arts
• Trofeul "Fair-Play Cumpăna" Electronic Arts


DISTINCȚII JUCĂTORI

• MVP Valentin-Ionuț ION (Rompetrol)
• Golgheter Florian-Antonio RUSIE (TTA)
• Cel mai bun portar Andrei VLĂSCEANU (Catena Racing Team)

CLASAMENTE GRUPE Cupa Companiilor (2020)

Loc Echipa J V E I Golaveraj Punctaj
GRUPA A
1. Rompetrol 3 2 0 1 16 - 10
6
2. Tuborg 3 1 1 1 12 - 13
4
3. Lindab
3 1 1 1 14 - 18
4
4. Sport Suport 3 0 2 1 10 - 11
2
GRUPA B
1. Gemini Solutions
3
3
0 0 32 - 5
9
2. Printerr
3
2
0 1
17 - 10
6
3. Electronic Arts
3
1
0 2
4 - 22
3
4. PharmaFarm 3
0 0 3
5 - 21
0
GRUPA C
1. TTA
3
3
0
0 23 - 10
9
2. Catena Racing Team 3
2
0
1 19 - 5
6
3. A&D Pharma 3
1
0 2
14 - 23
3
4. Lex-ADSA
3
0 0 3
8 - 26
0
* grupele sunt alcătuite cu participante 1.Liga, 2.Liga și debutante.

* în caz de egalitate de puncte, departajarea în clasamentul final se face în funcție de rezultatele directe, golaverajul general și criteriul fair-play.

* primele două clasate și cele mai buna două ocupante de loc 3 se califică în faza eliminatorie (capi de serie - câștigătoare grupe și cel mai bun loc 2). Celelalte 4 echipe continuă în "Cupa de iarnă".

TOP GOLGHETERI

14 GOLURI
Florian-Antonio RUSIE (TTA)
9 GOLURI
Nicolae-Alexandru CROITORU (Gemini Solutions)
Valentin-Ionuț ION (Rompetrol)
8 GOLURI
Tănase MUȘAT (TTA)
Viorel MORARU (A&D Pharma)

7 GOLURI
Robert BUCUR (Lex-ADSA)

6 GOLURI
Sorin-Gabriel DRĂGAN (Lindab)
Alexandru MARINOV (Printerr)
Mihai-Iulian CANĂ (Catena Racing Team)

!!! Departajarea se face în funcție de:
- nr.jocuri (mai mic),
- clasament final (mai bun).
- nr.cartonașe roșii (mai mic),
- nr. cartonașe galbene (mai mic),
- vârstă (mai mare).

DISCIPLINĂ Cupa Companiilor (2020)

CLASAMENT "Fair-Play Cumpăna"
1. Electronic Arts - niciun cartonaș / 5 jocuri.
2. Gemini Solutions - niciun cartonaș / 4 jocuri / loc 7.
3. Lindab - niciun cartonaș / 4 jocuri / loc 8.

4. PharmaFarm - niciun cartonaș / 4 jocuri / loc 11.

SITUAȚIE AVERTISMENTE (cartonașe roșii / galbene)
0 / 0 = Electronic Arts,
Gemini Solutions, Lindab, PharmaFarm.
0 / 1 = A&D Pharma, Lex-ADSA, Printerr, Sport Suport.
0 / 2 = TTA.
0 / 3 = Catena Racing Team.
0 / 6 = Rompetrol
.

1 / 1 = Tuborg.

!!! Departajarea se face în funcție de:
- nr.cartonașe roșii (mai mic),
- nr. cartonașe galbene (mai mic),
- nr.jocuri (mai mare),
- clasament final (mai bun).

JUCĂTORI SUSPENDAȚI

- nu există.
_______________________________________________________

• Cupa Companiilor • turneu hibernal de pregătire pentru campionat
Ediția a VIII-a (15/01 - 12/02/2020)

» Arena Alexandreea Club din București găzduiește pentru cinci săptămâni turneul hibernal de pregătire din sezonul de fotbal pentru companii 2019/2020.
» Pentru ediția a VIII-a a fost validată participarea unui număr de 12 echipe, astfel: 11 agrenate în campionatul Liga Companiilor (6 din 1.Liga și 5 din 2.Liga), cărora li s-a alăturat 1 debutantă.
» Distribuirea în cele 3 grupe s-a efectuat printr-o tragere la sorți, cu 3 capi de serie desemnați în funcție de situația consemnată în ediția trecută a turneului:
Catena Racing Team (câștigătoare), Gemini Solutions (semifinalistă) și Rompetrol (sfert-finalistă).
» Primele 2 echipe și cele mai bine două clasate pe locul 3 din fiecare grupă se califică în faza eliminatorie (sferturi de finală, semifinale, finală mică și finală mare).
» Clasatele pe locul 4 din fiecare grupă și cea mai slab clasată pe locul 3 continuă în secțiunea Cupa de iarnă (semifinale, finală mare).
» Departarea în faza grupelor se făce în funcție de rezultatele directe, apoi golaverajul general și criteriul fair-play (număr cartonașe roșii, număr cartonașe galbene).
» Jocurile încheiate la egalitate în fazele eliminatorii sunt continuate cu lovituri de departajare de la 10 metri (serie de câte trei lovituri executate alternativ, urmate la nevoie de serii de câte o lovitură).
» Cartonașele galbene din meciuri diferite nu sunt contabilizate, iar eliminările pot aduce suspendări.
» Regulile de joc și regulamentul sunt, în linii mari, aceleași cu cele din campionat:
www.LigaCompaniilor.ro/Regulile-Jocului.

FAZA GRUPELOR
» PROGRAM (PDF) «

Grupa A
Et.1 Rompetrol
8 - 1
Tuborg
Mi, 15/01, 22:15
Sport Suport
5 - 5
Lindab
Vi, 17/01, 19:00
Et.2 Rompetrol
4 - 6
Lindab
Lu, 20/01, 19:15
Sport Suport
2 - 2
Tuborg
Lu, 20/01, 18:30
Et.3 Rompetrol
4 - 3
Sport Suport
Mi, 29/01, 21:30
Lindab
3 - 9
Tuborg
Mi, 29/01, 22:15
Grupa B
Et.1 Gemini Solutions
7 - 4
Printerr
Mi, 15/01, 21:30
PharmaFarm
2 - 3
Electronic Arts
Vi, 17/01, 21:30
Et.2 Gemini Solutions
14 - 1
Electronic Arts
Lu, 20/01, 22:15
PharmaFarm
3 - 7
Printerr
Lu, 20/01, 21:30
Et.3 Gemini Solutions 11 - 0
PharmaFarm
Lu, 27/01, 18:30
Electronic Arts
0 - 6
Printerr
Lu, 27/01, 21:30
Grupa C
Et.1 Catena Racing Team
7 - 0
A&D Pharma
Vi, 17/01, 19:50
TTA
6 - 4
Lex-ADSA
Vi, 17/01, 20:40
Et.2 Catena Racing Team
3 - 4
TTA
Mi, 22/01, 22:15
Lex-ADSA
3 - 11
A&D Pharma
Mi, 22/01, 21:30
Et.3 Catena Racing Team
9 - 1
Lex-ADSA
Lu, 27/01, 19:15
TTA
13 - 3
A&D Pharma
Lu, 27/01, 22:15

FAZA FINALĂ

FINALE (12/02)
22:15 / Finala Mare
Rompetrol (SM1)
3 - 2
(SM2) TTA
21:30 / Finala mică Catena Racing Team (sm1)
3 - 2
(sm2) A&D Pharma
SEMFINALE (10/02)
22:15 / Semifinala 1 Rompetrol (sf 1) 1 - 0
(sf 4) Catena Racing Team
21:30 / Semifinala 2 A&D Pharma (sf 2) 1 - 3
(sf 3) TTA
SFERTURI DE FINALĂ (3-5/02)
5/02 - 21:30 / Sfert 1 Rompetrol (A1) 6 - 4
(B2) Printerr
3/02 - 19:15  / Sfert 2 Gemini Solutions (B1) 2 - 4 
(C3) A&D Pharma
5/02 - 22:15 / Sfert 3 TTA (C1) 7 - 5
(A2) Tuborg
3/02 - 22:15 / Sfert 4 Catena Racing Team (C2) 5 - 2 (A3) Lindab

Secțiunea Cupa de iarnă (locurile 9-12)

FINALA MARE (7/02)
20:30
Lex-ADSA (SM1) 1 - 2
(SM2) Electronic Arts
SEMFINALE (3/02)
18:30 / Semifinala 1 PharmaFarm (B4) 6 - 8 
(C4) Lex-ADSA
21:30 / Semifinala 2 Electronic Arts (B3) 8 - 2 
(A4) Sport Suport

_______________________________________________________________________

» Regulile de joc și regulamentul au fost, în linii mari, aceleași cu cele din campionat.
REZULTATE FAZA GRUPELOR » click pentru a vizualiza programul în format PDF «

GRUPA A
- Et.1 - A1 x-x
(x-x) A2
(zi, zi/luna, oră)
.............A3 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.2 - A1 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
- Et.3 - A1 x-x (x-x) A4 (zi, zi/luna, oră)
.............A2 x-x (x-x) A3 (zi, zi/luna, oră)
 


Copyright "Fotbal pentru Companii" 2008-2020 © Liga Companiilor ®