Top Factoring, 5-6. Mellon România, Coface.

1. .EOS KSI România., 2. KRUK România, 3. Mellon România,
4.
Top Factoring, 5-6. Coface, Cycle European.

DESPRE EDIȚIA a II-a din 2013

Turneul de fotbal “Cupa AMCC” (ed.a II-a, 2013) a fost organizat pentru Asociația de Management al Creanțelor Comerciale, la Arena Alex Com (actuala Arena Alexandreea Club) din București, în perioada 17-28/06/2013.

Întrecerea a reunit 6 companii: Cycle, Mellon, Top Factoring, Coface, KRUK, EOS KSI.
Competiția a fost câștigată de
EOS KSI, după o finală foarte echilibrată în compania echipei KRUK.
Locul 3 a fost adjudecat de
Cycle, care a trecut în finala mică de Top Factoring.

ȘTIRI

EOS KSI și-a apărat trofeul de campioană la fotbal în "AMCC"

28/06/2013 - În prezența conducerii Asociației de Management al Creanțelor Comerciale, Vineri, 28/06/2013, s-au disputat Finalele “Cupei AMCC” la fotbal (ediția a doua, 2013).
Arena Alex Com din București a fost gazda perfectă pentru acest eveniment care a fost urmărit din tribună de numeroși admiratori ai sportului pentru companii.

• După o finală mică palpitantă, câștigată de Cycle în fața echipei Top Factoring (scor final 6-3, după 3-2 la pauză), cel mai important meci al ediției a ridicat tensiunea la maximum. Aflată în permanență la conducerea jocului, EOS KSI s-a văzut egalată de KRUK în ultimul minut al partidei (scor 5-5, după 3-2 la pauză). Asemenea jocului din semifinale, echipa angrenată în primul eșalon valoric al campionatului „Liga Companiilor” a dovedit inspirație maximă la loviturile de departajare, iar EOS KSI a câștigat pentru a doua oară consecutiv trofeul pus în joc.
______________________________________________________________________

EOS-KSI și KRUK dispută finala "Cupei AMCC - 2013"

26/06/2013
-
Semifinalele turneului organizat la
Arena Alex Com pentru Asociația de Management al Creanțelor Comerciale, disputate Miercuri, 26/06/2013, au fost tranșate la mare luptă.

• În primul meci, EOS-KSI a avut parte de un meci neașteptat de greu în fața celor de la Cycle. După o repriză caracterizată prin echilibru permanent (scor 2-2), partea secundă a găsit-o pe Cycle conducând cu un neverosimil 5-2. Finalul a fost extrem de palpitant și, după egalarea din ultimul minut (5-5), EOS-KSI s-a impus la loviturile de departajare (2-1 după trei serii).
• A doua semifinală a fost începută furibund de outsidera Top Factoring, care și-a făcut fericiți numeroșii susținători prin deschiderea scorului. Odată cu trecerea timpului KRUK și-a impus punctul de vedere, favorita preluând conducerea înainte de pauză (2-1), pentru ca în final să se impună clar, scor 7-2.

Top Factoring și Cycle continuă lupta în “Cupa AMCC - 2013”

21/06/2013 - În ultima etapă a fazei grupelor din „Cupa AMCC - 2013”, desfășurată Vineri, 21/06/2013, la Arena Alex Com din București, s-au desemnat și celelalte două semifinaliste.

• În Grupa A, Top Factoring a reușit o repriză secundă magnifică în fața celor de la Mellon, de care au dispus cu scorul final de 8-3, după ce la pauză avantajul era unul minim, 2-1.
În Grupa B, Cycle nu a avut probleme în partida disputată în compania Coface, scor 10-0, din nou dupa o primă repriză de acomodare (2-0).

Primele calificate în semifinalele “Cupei AMCC - 2013”

19/06/2013 - După meciurile etapei a doua, disputată Miercuri, 19/06/2013, EOS KSI și KRUK și-au asigurat prezența în semifinalele „Cupei AMCC - 2013”.

• În Grupa B, KRUK s-a impus în fața echipei Cycle, scor final 13-4, după 9-2 la pauză.
În Grupa A, EOS KSI a dispus de formația Mellon, scor 11-2 (5-1).

În meciurile din ultima etapă a fazei grupelor, programată Vineri, 21/06/2013 (18:00-20:00), se vor decide celelalte două semifinaliste.
În Grupa A, Top Factoring va încerca să se revanșeze pentru finala mică pierdută anul trecut în fata celor de la Mellon și, astfel, să își asigure semifinala în compania echipei KRUK.
În Grupa B, Cycle si Coface luptă pentu a accede în premieră în semifinalele competiției.
Conform Regulamentului, Top Factoring si Cycle se pot califica și în caz de rezultat de egalitate, profitând de golaverajul mai bun.

EOS KSI și KRUK înving la debutul în “Cupa AMCC - 2013”

17/06/2013 - Etapa inaugurală din ediția a doua a „Cupei AMCC”, programată Luni, 17/06/2013, le-a adus adus victorii finalistelor ediției din 2012.

• Dacă în Grupa A formația EOS KSI a depășit-o destul de greu pe Top Factoring, scor final 5-3 (după 2-1 la pauză), în Grupa B KRUK a avut o misiune mai ușoară în partida cu echipa Coface, scor 16-0 (7-0).
• Turneul la care participă 6 companii membre ale Asociației de Management al Creanțelor Comerciale se desfășoară la Arena Alex Com în perioada 17-29/06/2013 și este coordonat de echipa organizatorică a “Ligii Companiilor”.

»

Colectorii de creanțe își dispută "Cupa AMCC"

16/06/2013 - Fotbalul pentru Companii” ocupă din acest an un loc aparte în cadrul Asociației de Management al Creanțelor Comerciale.

• Cea mai reprezentativă asociație la nivel național pentru agențiile de colectare creanțe a ales drept model “Liga Companiilor pentru desfășurarea unui turneu intern la care vor participa 6 dintre membrii afiliați: EOS KSI, KRUK, Mellon, Top Factoring, Coface și Cycle.
Arena Alex Com și organizatorii campionatului fotbalistic de elită al companiilor vor fi gazdele "Cupei AMCC", turneu ce va avea loc în perioada 17-28/06/2013.