Duel pentru supremația din 2B.Liga între PepsiCo și Concelex

-08-09/03/2019- 2B.Liga - Etapa 3 © Finalul turului le diferențiază la golaveraj pentru PepsiCo și Concelex, runda viitoare urmând să dispute o posibilă finală pentru câștigarea 2B.Liga.

Cu un lot numeros și determinat, PepsiCo a surmontat un gol primit în start de la Cora Alexandriei. După 3-1, 3-2 la pauză, 7-2 și 9-3 în final, producătorii de băuturi își mențin invincibilitatea, în timp ce Mihai Mangealic devine golgheterul la zi din 2B.Liga.

Concelex și-a dozat efortul în mod inteligent, absența rezervelor făcându-se resimțită pe finalul victoriei cu Allianz Partners. Conduși cu 1-2, constructorii au intrat în avantaj minim la pauză (3-2) după două reușite marcate în superioritate numerică consecință a eliminării lui Marius Iancu (’13, henț în fază iminentă de gol). La 6-2 din min.30, Allianz a forțat revenirea pe final însă a încheiat meciul fără puncte: 6-4.