Finalul toamnei aduce primele puncte stagionale pentru BCR

--26-28 /11/ 2018--În ultima zi de toamnă cu fotbal pentru companii, BCR a învins-o pe ADSA-Enterprise în derby-ul echipelor fără puncte din 1.Liga.
Dacă pentru Televol Systems săptămâna restanțelor a însemnat două înfrângeri, Catena Racing Team în schimb a bifat în liga secundă toate puncte din cele două jocuri disputate.

• Duelul echipelor fără puncte din 1.Liga a avut o desfășurare incredibilă de scor și spectaculoasă deopotrivă. Înfrântă la două goluri diferență în ultimele patru etape, BCR a fost condusă de gruparea ADSA-Enterprise cu 2-0 (‘5), 3-2 (pauză) și 4-2 în partea secundă.
Au urmat patru reușite consecutive pentru bancari din care primele două semnate de Marius Mihordea, iar BCR încheie în avantaj, 4-6, un joc în care ADSA-Enterprise a încasat și primele trei cartonașe galbene stagionale. ‹DETALII

Royal Car a confirmat traseul pozitiv din ultima perioadă și s-a impus în jocul cu Lindab după un final dificil. Cu două goluri în primele șase minute, 3-1 la pauză și 4-1 după odihnă, mecanicii au avut probleme în ultima parte a jocului pe care l-au încheiat și cu o lovitură de penalitate în care s-a remarcat constructorul Andrei Sulyok: 5-4 și Royal Car urcă pe cea mai înaltă treaptă a topului “Fair-Play Cumpăna” din 1.Liga. ‹DETALII

• Cu două victorii și două remize în palmares, Gemini Solutions și-a păstrat invincibilitatea în fața Mega Image. Reușita lui Robert Nagy a rămas singura pentru retaileri din prima parte, IT-iștii impunându-și stilul cu patru goluri în intervalul min.7-24. Același Robert Nagy a închis tabela încă din min.25, scor 2-4, iar Gemini rămâne în “careul de ași” din 1.Liga. ‹DETALII

• În formă descendentă, Televol Systems a repetat cu Printerr scenariul din etapa trecută cu Renault-Omniasig: eșec după ce a condus la două goluri. Cu 2-0 și 3-1, cabliștii din Voluntari au încheiat partida fără puncte, scor 3-6, iar Printerr bifează a șasea victorie din zece meciuri. ‹DETALII

• Cu gol primit de la Instituțiile Lumina după doar 20 secunde în condițiile în care a început meciul cu un jucător mai puțin, Televol Systems a menținut suspansul până înainte de pauză.
Cu 3-1 în prima parte și 5-1 după odihnă, pedagogii au fost într-o alertă continuă, iar la final au încheiat duelul învingători: 6-3 și triplă pentru Gheorghe Bucur. ‹DETALII

• Înfrânte în etapa trecută, Tuborg și Catena Racing Team au acordat atenție fair-play-ului într-un moment important pentru ambele formații. Cu 1-1 la pauză și 2-2 în partea a doua, farmaciștii s-au impus prin golurile în min.27 (Iulian Cană) și 40 (Florin Oprea), scor 2-4. ‹DETALII

• În avans pentru etapa 11, Catena Racing Team a avut un start excelent cu TUI TravelCenter, prin trei goluri în nouă minute.
Mihai Laber a redus din diferență înainte de pauză, pentru ca în repriza secundă Catena să își majoreze nestingherită diferența: 6-1. ‹DETALII

• Cooptatea stranierului Victor Moțatu a ajutat-o parțiat pe GreenPoint în partida cu Electronic Arts, în fața căreia a cedat după 1-1 până în min.27.
Golurile lui Mihai Antonenco, Răzvan Zaican și Valentin Mazilu le-au adus gamerilor victoria ce îi plasează pe loc de Play-off: scor final 2-4. ‹DETALII

• Cu gol primit în min.3, Admiral a dat o replică puternică echipei Hilti, prin cinci goluri consecutive în doar șase minute.
Cu 6-2 la pauză, 8-3, 9-4 și 9-6 în final, Admiral a consemnat al patrulea succes la rând și a șasea săptămână de invincibilitate. ‹DETALII