Gemini Solutions petrece Sărbătorile pe locul secund în 1.Liga

--17-21 /12/ 2018--© Ultima săptămână cu fotbal pentru companii din 2018 i-a readus vicecampioanei Gemini Solutions locul secund în 1.Liga, în detrimentul învinselor TTA și Mobexpert. Finalurile de jocuri au continuat să fie pline de evenimente, remarcata etapei 13 dovedindu-se la acest capitol Royal Car.

√ Concursul “.Golul Etapei by Lotto.”, derulat exclusiv pe Facebook lunea între orele 10-22, îi nominalizează în Etapa 13 din 1.Liga pe jucătorii:
Marius-Nicolae Mihordea (BCR), Ion-Mihail Popescu (Gemini Solutions) și Dumitru-Codrin Vîlculescu (Renault-Omniasig).

CLICK aici pentru a viziona și vota propunerile

După ce și-a respectat tradiția în etapa cu Printerr, pe care a depășit-o și în cea de-a cincea întâlnire directă, scor 2-0 după 1-0 la pauză, Gemini Solutions s-a impus pe final în restanța cu TTA: deschidere de scor în ’26, egalare în ’37 și apoi două lovituri câștigătoare pe contraatac: 3-1.

Condusă la pauză după dubla lui Marius Mihordea, Lindab și-a întrerupt în fața BCR șirul de șapte eșecuri: 2-2, cu goluri înscrise în ’33 și ’35, dar și o lovitură de penalitate ratată la ultima fază.

Cu o primă parte în care a înscris înainte de final (1-2), Renault-Omniasig a făcut o repriză secundă formidabilă în fața echipei Mobexpert, jocul cu cele mai multe goluri primite întrerupându-i seria de șapte victorii consecutive: 6-3.

În progres evident inclusiv în clasament, Royal Car a preluat conducerea după pauza meciului cu Rompetrol început cu două goluri primite. Ambițonați de alte goluri încasate, mecanicii au egalat la ultima fază prin reușita portarului Marian Băluță: 4-4.

Cu o singură victorie în ultimele șapte etape, Televol Systems a început foarte bine jocul cu ADSA-Enterprise (3-0 în ’14, apoi 4-0 în ’22). Sfertul 4 a adus un nesperat reviriment pentrul ultima clasată, aflată într-un final cu adversarul ajuns la limita greșelilor foarte aproape de primul punct stagional: scor 4-3.

Statistica a fost confirmată pe gazon în meciul dintre cea mai bună apărare (AD Auto Total) și cel mai slab atac (Mega Image): 1-0 la pauză și 5-0 în final, iar liderul înregistrează al patrulea joc fără gol primit.

Ambele cu remize în precedentele două etape, EY și Engie s-au întâlnit într-o restanță din etapa 11 care a consemnat și ultimul meci din 2.Liga în 2018. Mai concentrați în atac, auditorii au învins categoric: 4-0 la pauză și 5-0 în final, cu învinsul Mihai Botiș eliminat în ’35.

» Informații tehnice, foto și video sunt disponibile printr-un click pe scorul final și pe coloana din dreapta - în cadrul programului cu rezultatele.