GreenPoint continuă participarea în Turneul Companiilor

--20-24 /05/ 2019- 2.Liga-Turneu, Etapa 7 © Ultima etapă în faza grupelor din secțiunea ligii secunde Turneul Companiilor a decis programul sferturilor de finală.
Sosite de 2B.Liga, PepsiCo și Concelex au câștigat grupele din care au făcut parte, în timp ce GreenPoint a reușit o calificare neașteptată după ce a ocupat ultimul loc în sezonul regulat al ligii secunde.
PepsiCo
vs EY și Ericsson vs Lex-ADSA vor oferi prima semifinală.
Concelex
vs GreenPoint și Engie vs Sodexo Pass vor desemna cea de-a doua semifinală.

Egalată pe final în sezonul regulat, Ericsson nu a mai ratat șansa victoriei cu Sodexo Pass, în ultimul meci din Grupa B. Conduși cu 0-1 și 1-2 de o echipă fără rezerve, IT-iștii au intrat în avantaj la pauză, 4-2, pentru ca în partea secundă să se desprindă fără probleme: final 11-2, cu câte o triplă pentru Vlăduț Pârvan și Adrian Fecu.

Surprinsă de Wipro cu un gol rapid, Concelex a revenit prin trei goluri consecutive, pentru ca la pauză situația să fie egală la 3.
O nouă reușită a IT-iștilor a menținut tabela până în minutul 34, moment în care Concelex a marcat de două ori și a întors rezultatul: 4-5, câte trei reușite fiind semnate de Valeriu Neculae, respectiv Cristi Niță.

EY a controlat în permanență situația din întâlnirea cu Allianz Partners. După 2-1 la pauză și 3-2 până în minutul 29, auditorii s-au detașat în ultima parte: final 6-3, meci în care portarul Dan Munteanu și-a făcut loc pe lista marcatorilor după ce a evoluat în partea secundă în câmp.

* Schindler a bifat fără joc victoria cu UiPath și au intrat în vacanță. De asemenea, cele trei partide din Grupa A au fost decise tot la “masa verde” în favoarea calificatelor GreenPoint, Engie și Lex-ADSA, având în vedere că adversarii DTM-MApN, TUI TravelCenter și Cora Alexandriei nu au avut posibilitatea de a amâna partida din ultima rundă.