Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor - campionatul fotbalistic de elită pentru companii ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 10 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale, în turneul național Superliga Companiilor și în turneele europene ale EFBLU Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video
CIFRELE sezonului 2018/2019
.40
ECHIPE
participante
.783.
JUCĂTORI
înscriși
.417.
JOCURI
disputate
.3.467 
GOLURI
marcate
.33.
VÂRSTĂ medie
jucători activi
COMUNITATEA VIRTUALĂ
.4 k.
likes
.≈ 320 k.
views

EVENIMENTE VIITOARE

MIERCURI, 24 Aprilie 2019
• 18:00 • 2.Liga-Turneu, Gr.A-Et.4 • GreenPoint vs Cora Alexandriei
• 18:50 • 2.Liga-Turneu, Gr.A-Et.4 • DTM-MApN vs TUI
• 19:40 • 2.Liga-Turneu, Gr.A-Et.4 • PepsiCo vs Lex-ADSA
• 20:30 • 2.Liga-Turneu, Gr.B-Et.4 • Schindler vs Ericsson
• 21:30 • 2.Liga-Turneu, Gr.B-Et.4 • Wipro vs Sodexo
• 22:20 • 2.Liga-Turneu, Gr.B-Et.4 • Concelex vs EY
• 23:10 • 2.Liga-Turneu, Gr.B-Et.4 • UiPath vs Allianz

-----------------------------------------------------------------------
15-16 Iunie 2019
.EFBLU EuroTour. - 2019, Madrid/Spania

- turneul internațional dedicat tuturor echipelor din ligile europene -
-----------------------------------------------------------------------
10-14 Iulie 2019
.Superliga Companiilor. - 2019, Mangalia, ed. a VIII-a
- turneul național estival de relaxare -

EVENIMENTE TRECUTE

SÂMBĂTĂ, 20 Aprilie 2019
• 13:40 • 2.Liga-Play-off, Et.9 • Electronic Arts vs Sport Suport 0-4
• 12:50 • Meci amical • Mobexpert vs FAIR Play 6-1
• 12:00 • 1.Liga, Et.23 • AD Auto Total vs Televol 4-2
VINERI, 19 Aprilie 2019
• 22:40 • 1.Liga, Et.23 • Lindab vs TTA 2-4
• 21:50 • 1.Liga, Et.23 • Printerr vs Rompetrol 2-1
• 21:00 • 2.Liga-Play-off, Et.9 • Admiral vs RCS & RDS 8-3
• 20:00 • 2.Liga-Turneu, Gr.B-Et.3 • Schindler vs Allianz 11-4
• 19:10 • 1.Liga, Et.23 • Renault-Omniasig vs Inst.Lumina 2-3
• 18:20 • 2.Liga-Turneu, Gr.A-Et.4 (avans) • Hilti vs Engie 4-5
• 17:30 • 2.Liga-Turneu, Gr.A-Et.3 • DTM-MApN vs Cora Alexandriei 12-9
MIERCURI, 17 Aprilie 2019
• 23:10 • 1.Liga, Et.23 • Royal Car vs BCR 7-6
• 22:20 • 2.Liga-Turneu, Gr.A-Et.3 • TUI vs PepsiCo 2-4
• 21:30 • 2.Liga-Turneu, Gr.B-Et.3 • Sodexo vs UiPath 8-4
• 20:30 • 2.Liga-Turneu, Gr.B-Et.3 • EY vs Wipro 4-1
• 19:40 • 2.Liga-Play-off, Et.9 • Segula vs Catena 1-5
• 18:50 • 2.Liga-Turneu, Gr.B-Et.3 • Ericsson vs Concelex 3-3
• 18:00 • 2.Liga-Play-off, Et.9 • DCN EU vs Tuborg 6-8
LUNI, 15 Aprilie 2019
• 23:00 • 1.Liga, Et.21 (re) • Printerr vs Mobexpert 4-5
• 22:15 • 2.Liga-Turneu, Gr.A-Et.3 • Lex-ADSA vs Hilti 1-2
• 21:30 • 2.Liga-Turneu, Gr.A-Et.3 • Engie vs GreenPoint 7-1

CLASAMENT 1.Liga Companiilor - sezon 2018/2019

Loc Echipa J V E I Golaveraj Puncte
1. -AD Auto Total- 23
19
3
1
118
- 48
60
2. -Gemini Solutions- 23
15
3
5
90
- 53
48
3. -TTA- 23 15 3
5
102
- 58
48
4. -Mobexpert- 22
14
3
5
80
- 68 45
5. -Marco Vet- 23 13
4
6 84
- 64
43
6. -Printerr- 23 14 1 8 82
- 78 43
7. -Renault-Omniasig- 23 10
5
8
80 - 67
35
8. -Instituțiile Lumina- 23
11
2
10
98
- 90
35
9. -Rompetrol- 23 10
4
9
83
- 80
34
10. -Televol Systems- 23
10
3
10
96
- 92
33
11. -Royal Car- 23 7
4
12
68
- 95
25
12. -Hidroconstrucția- 22
8
1
13
70
- 89
25
13. -Mega Image- 22 7
3
12
51
- 62
24
14. -Lindab- 23
3
6
14
68 - 108 15
15. -BCR- 23 2 1
20 67
- 112
7
16. -ADSA-Enterprise- 22 0 2 20 65
- 138 2
departajarea se face în funcție de puncte și, apoi, de rezultatele directe.
» Câștigătoarea devine "Campioana companiilor la fotbal" (2018/2019) și primește dreptul prioritar de a reprezenta România în turneul european organizat de .EFBLU. (2019).
» Primele 4 clasate primesc dreptul de a fi capi de serie în turneul național .Superliga Companiilor. (2019).
» Locurile 11,12,13,14 joacă în BARAJ de menținere, cu echipe din 2.Liga.
» Locurile 15,16 retrogradează în 2.Liga.

* sistemul este condiționat de licențierea pentru sezonul 2019/2020.
pagina dedicată echipei poate fi accesată printr-un click pe denumire.

PROGRAM 1.Liga Companiilor - sezon 2018/2019

  • Et.1
  • Et.2
  • Et.3
  • Et.4
  • Et.5
  • Et.6
  • Et.7
  • Et.8
  • Et.9
  • Et.10
  • Et.11
  • Et.12
  • Et.13
  • Et.14
  • Et.15
  • Et.16
  • Et.17
  • Et.18
  • Et.19
  • Et.20
  • Et.21
  • Et.22
  • Et.23
  • Et.24-30
SÂMBĂTĂ, 30 Martie 2019 (avans)
INFO
13:40 Gemini Solutions
- Marco Vet
5 : 4
MIERCURI, 17 Aprilie 2019
23:10 Royal Car
- BCR
7 : 6
VINERI, 19 Aprilie 2019
19:10 Renault-Omniasig
- Instituțiile Lumina
2 : 3
21:50 Printerr
- Rompetrol
2 : 1
22:40 Lindab
- TTA
2 : 4
SÂMBĂTĂ, 20 Aprilie 2019
12:00 AD Auto Total
- Televol Systems
4 : 2
AMÂNATE (restanțe)
--:-- Mobexpert
- ADSA-Enterprise
- : - ---
--:-- Mega Image Hidroconstrucția - : - ---
GOLUL
ETAPEI
* va fi desemnat în urma concursului desfășurat pe Facebook (Lunea 9-21).

---

CLASAMENT 2.Liga-Play-off-ul Companiilor - 2018/2019

Loc Echipa J V E I Golaveraj Puncte
1. -RCS & RDS- 9
6
1
2
36
- 33
19
2. -Catena Racing Team- 9
6
1 2
44
- 26
19
3. -Segula- 9
5
0
4
34
- 29
15
4. -Sport Suport- 9
5
0 4
45
- 30
15
5. -Tuborg- 9
4
1 4
30
- 31
13
6. -Admiral- 9 4
0 5
37
- 41
12
7. -DCN EU Cash & Carry- 9
3
1
5
33
- 43
10
8. -Electronic Arts- 9
1 0 8
15
- 41 3
departajarea se face în funcție de puncte și, apoi, de rezultatele directe.
» Locurile 1,2 promovează în 1.Liga (2019/2020).
» Locurile 3,4,5 joacă în BARAJ de promovare cu echipe din 1.Liga (locurile 11,12,13,14).

» Locul 6 joacă în Pre-BARAJ cu câștigătoarea din 2.Liga-Turneu.

* sistemul este condiționat de licențierea pentru sezonul 2019/2020.
pagina dedicată echipei poate fi accesată printr-un click pe denumire.

PROGRAM 2.Liga Companiilor - Play-off 2018/2019

  • Et.1-7
  • Et.8
  • Et.9
  • Et.10
  • Et.11
  • Et.12
  • Et.13
  • Et.14
MIERCURI, 17 Aprilie 2019 INFO
18:00 DCN EU
- rezultat tur:
-
5-3
Tuborg
6 :
8
19:40 Segula
- rezultat tur:
-
1-3
Catena
1 : 5
VINERI, 19 Aprilie 2019
21:00 Admiral
- rezultat tur:
-
7-8
RCS & RDS
8 : 3
SÂMBĂTĂ, 20 Aprilie 2019
13:40 Electronic Arts
- rezultat tur:
-
3-7
Sport Suport

0 : 4

CLASAMENTE 2.Liga-Turneul Companiilor - 2018/2019

Loc Echipa J V E I Golaveraj Puncte
GRUPA A
1. -Engie- 4
4
0
0
22
- 11
12
2. -PepsiCo- 3 3
0 0
21
- 9
9
3. -DTM-MApN- 3
2
0
1
22
- 17 6
4. -Hilti- 4
2
0 2
14
- 15
6
5. -Lex-ADSA- 3
1
0 2
8
- 8
3
6. -GreenPoint- 3 1
0 2
10 - 15 3
7. -TUI TravelCenter- 3
0
0
3
10
- 17
0
8. -Cora Alexandriei- 3
0 0 3
14
- 29 0
GRUPA B
1. -Sodexo Pass- 3 3
0
0
21
- 6
9
2. -Concelex- 3 2
1
0 16
- 9
7
3. -Ericsson- 3 2 1 0
15
- 8 7
4. -Schindler- 3 2 0 1 20
- 13
6
5. -EY- 3
2 0
1
8
- 4
6
6. -UiPath- 3 0 0 3 8
- 18
0
7. -Wipro- 3 0 0
3 7
- 18 0
8. -Allianz Partners- 3 0
0
3 11 - 30 0
• departajarea se face în funcție de puncte și, apoi, de rezultatele directe.
» După faza grupelor (7 etape), 8 echipe se califică în faza eliminatorie (sferturi de finală, semifinale, finală): locurile 1,2,3 și 4 din fiecare grupă.
» Câștigătoarea joacă în în Pre-BARAJ cu locul 6 din 2.Liga-Play-off şi, dacă învinge, în BARAJ de promovare cu o echipă din 1.Liga.

* sistemul este condiționat de licențierea pentru sezonul 2019/2020.
pagina dedicată echipei poate fi accesată printr-un click pe denumire.

PROGRAM 2.Liga-Turneul Companiilor - 2018/2019

  • Et.1
  • Et.2
  • Et.3
  • Et.4
  • Et.5
  • Et.6
  • Et.7
  • Faza finală
LUNI, 15 Aprilie 2019 INFO
21:30 Gr.A
Engie
- GreenPoint
7 : 1
22:15 Gr.A
Lex-ADSA
- Hilti
1 : 2
MIERCURI, 17 Aprilie 2019
18:50 Gr.B
Ericsson
- Concelex
3 : 3
20:30 Gr.B
EY
- Wipro
4 : 1
21:30 Gr.B
Sodexo Pass
- UiPath
8 : 4
22:20 Gr.A TUI TravelCenter
- PepsiCo
2 : 4
VINERI, 19 Aprilie 2019
17:30 Gr.A DTM-MApN
- Cora Alexandriei
12 : 9
20:00 Gr.B
Schindler - Allianz Partners
11 : 4

CLASAMENT 2.Liga Companiilor - final sezon regulat 2018/2019

Loc Echipa J V E I Golaveraj Puncte
1. -Catena Racing Team- 19
16
1
2
128
- 44
49
2. -Segula- 19
16
0 3
104
- 52
48
3. -RCS & RDS- 19
15
2
2
103
- 63
47
4. -DCN EU Cash & Carry- 19
14
1 4
119
- 71
43
5. -Sport Suport- 19 14
0 5
128
- 62
42
6. -Tuborg- 19
13
2 4
99
- 49
41
7. -Admiral- 19
13
1
5
104
- 76
40
8. -Electronic Arts- 19
10
2
7
67
- 66 32
9. -DTM-MApN- 19
10
1
8
93
- 75
31
10. -Schindler- 19
10
1
8
94
- 97 31
11. -Ericsson- 19
7
4
8 78
- 66
25
12. -EY- 19
6
3
10 65
- 75
21
13. -Sodexo Pass- 19 5 4 10
72
- 99 19
14. -UiPath- 19 5 2
12
76
- 104
17
15. -TUI TravelCenter- 19
4 2
13
75
- 130
14
16. -Lex-ADSA- 19
4 1 14 72
- 122
13
17. -Engie- 19
3 4
12 58
- 93 13
18. -Wipro- 19
4
1
14 80 - 109 13
19. -Hilti- 19
2 1 16 61 - 144 7
20. -GreenPoint- 19
1 3 15 56 - 135 6
departajarea se face în funcție de puncte și, apoi, de rezultatele directe.
» După tur, locurile 1-8 continuă în "2.Liga-Play-off" unde joacă returul (nou clasament doar cu rezultatele directe). La final, locurile 1,2 promovează în 1.Liga (2019/20), locurile 3,4,5 joacă în BARAJ de promovare cu echipe din 1.Liga și locul 6 joacă în Pre-BARAJ cu câştigătoarea 2.Liga-Turneu.
» După tur, locurile 9-20 şi echipe debutante continuă în 2.Liga-Turneu, cu grupe şi faza finală. Câştigătoarea joacă în Pre-BARAJ cu locul 6 din 2.Liga-Play-off şi, dacă învinge, cu o echipă din 1.Liga.

* sistemul este condiționat de licențierea pentru sezonul 2019/2020.
pagina dedicată echipei poate fi accesată printr-un click pe denumire.

PROGRAM-FINAL 2.Liga Companiilor - sezon regulat 2018/2019

  • Et.1
  • Et.2
  • Et.3
  • Et.4
  • Et.5
  • Et.6
  • Et.7
  • Et.8
  • Et.9
  • Et.10
  • Et.11
  • Et.12
  • Et.13
  • Et.14
  • Et.15
  • Et.16
  • Et.17
  • Et.18
  • Et.19
  • Play-off / Turneu