Bine ați venit pe site-ul oficial al Ligii Companiilor - campionatul fotbalistic de elită pentru companii ! Fotbal pe teren redus, campionat cu ligi valorice, tur-retur Arbitraj profesionist de futsal, mingi oficiale Champions League, arena high-class astroturf Premii & acces la ofertele speciale ale partenerilor Comunitate formată în 10 ani de competiții Acces garantat la meciuri amicale, în turneul național Superliga Companiilor și în turneele europene ale EFBLU Site updatat cu statistici, cronici de meci, poze și rezumate video
CIFRELE sezonului 2018/2019
.40
ECHIPE
participante
.795.
JUCĂTORI
înscriși
.534.
JOCURI
disputate
.4.384 
GOLURI
marcate
.33.
VÂRSTĂ medie
jucători activi
COMUNITATEA VIRTUALĂ
.4 k.
likes
.≈ 320 k.
views

EVENIMENTE VIITOARE

MIERCURI, 26 Iunie 2019
• 19:30 • BARAJ 1.Liga 2019/2020 • Segula vs Royal Car
• 20:30 • BARAJ 1.Liga 2019/2020 • Sport Suport vs Lindab
• 21:30 • BARAJ 1.Liga 2019/2020 • PepsiCo vs ADSA-Enterprise
• 22:30 • BARAJ 1.Liga 2019/2020 • Admiral vs Hidroconstrucția
-----------------------------------------------------------------------
10-14 Iulie 2019
.Superliga Companiilor 2019. - Mangalia, ed. a VIII-a
- turneul național estival de relaxare -

-----------------------------------------------------------------------
26 August - 4 Septembrie 2019
Cupa Constructorilor 2019 - București, ed. a XV-a
- turneul de pregătire pentru campionat -

-----------------------------------------------------------------------
Din 9 Septembrie 2019
Liga Companiilor 2019/2020 - București, ed. a XI-a
- campionatul de elită al companiilor -

-----------------------------------------------------------------------
14-15 Septembrie 2019
EFBLU Euro-Cup 2019 - Plovdiv / Bulgaria, ed. a III-a
- turneul european de top al companiilor -

EVENIMENTE TRECUTE

VINERI, 21 Iunie 2019
• 22:10 • 1.Liga, Et.30 • BCR vs Instituțiile Lumina 4-5
• 21:20 • 1.Liga, Et.30 • Gemini Solutions vs Lindab 7-2
• 20:30 • 1.Liga, Et.30 • Mega Image vs Televol Systems 8-6
• 19:40 • 1.Liga, Et.30 • Hidroconstrucția vs Rompetrol 2-3
• 18:50 • 1.Liga, Et.30 • Royal Car vs Renault-Omniasig 5-5
MIERCURI, 19 Iunie 2019
• 23:10 • 1.Liga, Et.30 • Mobexpert vs TTA 2-5
• 22:20 • 1.Liga, Et.30 • Printerr vs AD Auto Total 4-6
• 21:30 • Pre-BARAJ 1.Liga 2019/2020 • PepsiCo vs EA 5-5 * 2-1 l.d
• 20:30 • 1.Liga, Et.29 (re) • Mega Image vs Lindab 10-6
• 19:40 • 1.Liga, Et.27 (re) • Rompetrol vs BCR 6-2
• 18:50 • 1.Liga, Et.30 • ADSA-Enterprise vs Marco Vet 4-9
SÂMBĂTĂ, 15 și DUMINICĂ, 16
Iunie 2019
.EFBLU EuroTour. - 2019, Madrid/Spania
- PepsiCo & Marco Vet
- turneul internațional dedicat tuturor echipelor din ligile europene -

CLASAMENT 1.Liga Companiilor - sezon 2018/2019

Loc Echipa J V E I Golaveraj Puncte
1. -AD Auto Total- 30
23
3
4
148
- 72
72
2. -TTA- 30
20
5
5
130
- 71
65
3. -Gemini Solutions- 30 20 4
6
121
- 64
64
4. -Mobexpert- 30
19
4
7
120
- 100 61
5. -Rompetrol- 30 16
5
9 120
- 99
53
6. -Marco Vet- 30 15 6 9 114
- 95 51
7. -Printerr- 30 16
2
12
102 - 103
50
8. -Mega Image- 30
15
3
12
97
- 85
48
9. -Instituțiile Lumina- 30 14
2
14
115
- 118
44
10. -Televol Systems- 30
12
5
13
128
- 119
41
11. -Renault-Omniasig- 30 10
7
13
94
- 96
37
12. -Royal Car- 30
10
5
15
95
- 122
35
13. -Hidroconstrucția- 30 11
2
17
100
- 116
35
14. -Lindab- 30
4
6
20
87 - 143 18
15. -BCR- 30 4 1
25 88
- 141
13
16. -ADSA-Enterprise- 30 0 2 28 85
- 200 2
departajarea se face în funcție de puncte și, apoi, de rezultatele directe.
» Câștigătoarea devine "Campioana companiilor la fotbal" (2018/2019) și primește dreptul prioritar de a reprezenta România în turneul european de top organizat de .EFBLU. (2019).
» Primele 4 clasate primesc dreptul de a fi capi de serie în turneul național .Superliga Companiilor. (2019).
» Locurile 11,12,13,14 joacă în BARAJ de menținere, cu echipe din 2.Liga.
» Locurile 15,16 retrogradează în 2.Liga.

* sistemul este condiționat de licențierea pentru sezonul 2019/2020.
pagina dedicată echipei poate fi accesată printr-un click pe denumire.

PROGRAM 1.Liga Companiilor - sezon 2018/2019

  • Et.1
  • Et.2
  • Et.3
  • Et.4
  • Et.5
  • Et.6
  • Et.7
  • Et.8
  • Et.9
  • Et.10
  • Et.11
  • Et.12
  • Et.13
  • Et.14
  • Et.15
  • Et.16
  • Et.17
  • Et.18
  • Et.19
  • Et.20
  • Et.21
  • Et.22
  • Et.23
  • Et.24
  • Et.25
  • Et.26
  • Et.27
  • Et.28
  • Et.29
  • Et.30
  • BARAJE
.Pre-BARAJ.
MIERCURI, 19 Iunie 2019 INFO
2.Liga-Turneu vs 2.Liga-Play-off
21:30 PepsiCo - Electronic Arts 5 : 5 * 2-1 l.d
.BARAJ.
MIERCURI, 26 Iunie 2019
INFO
2.Liga-Play-off + Pre-BARAJ vs 1.Liga
19:30 Segula - Royal Car - : - ---
20:30 Sport Suport
- Lindab
- : -
---
21:30 PepsiCo - ADSA-Enterprise - : - ---
22:30 Admiral - Hidroconstrucția - : - ---

CLASAMENT 2.Liga-Play-off-ul Companiilor - 2018/2019

Loc Echipa J V E I Golaveraj Puncte
1. -Catena Racing Team- 14
11
1
2
75
- 38
34
2. -RCS & RDS- 14
8
2 4
56
- 59
26
3. -Admiral- 14
7
2
5
60
- 53
23
4. -Sport Suport- 14
7
0 7
61
- 51
21
5. -Segula- 14
6
1 7
58
- 52
19
6. -Tuborg- 14 5
1 8
43
- 53
16
7. -DCN EU Cash & Carry- 14
4
3
7
50
- 61
15
8. -Electronic Arts- 14
2 2 10
31
- 67 8
departajarea se face în funcție de puncte și, apoi, de rezultatele directe.
» Locurile 1,2 promovează în 1.Liga (2019/2020).
» Locurile 3,4,5 joacă în BARAJ de promovare cu echipe din 1.Liga (locurile 11,12,13,14).

» Locul 6 joacă în Pre-BARAJ cu câștigătoarea din 2.Liga-Turneu.

* sistemul este condiționat de licențierea pentru sezonul 2019/2020.
pagina dedicată echipei poate fi accesată printr-un click pe denumire.

PROGRAM 2.Liga Companiilor - Play-off 2018/2019

  • Et.1-7
  • Et.8
  • Et.9
  • Et.10
  • Et.11
  • Et.12
  • Et.13
  • Et.14
MIERCURI, 5 Iunie 2019 (avans) INFO
20:30 DCN EU
- rezultat tur:
-
3-2
Electronic Arts
4 :
4
VINERI, 7 Iunie 2019 (avans)
21:00 Catena
- rezultat tur:
-
4-2
Tuborg
4 : 2
LUNI, 10 Iunie 2019
22:20 Admiral
- rezultat tur:
-
2-4
Segula
4 : 4
23:10 Sport Suport
- rezultat tur:
-
4-5
RCS & RDS
1 : 5

CLASAMENTE 2.Liga-Turneul Companiilor - 2018/2019

Loc Echipa J V E I Golaveraj Puncte
GRUPA A
1. -PepsiCo- 7
6
0
1
36
- 18
18
2. -Engie- 7 6
0 1
34
- 14
18
3. -Lex-ADSA- 7
5
0
2
29
- 19 15
4. -GreenPoint- 7
3
1 3
27
- 28
10
5. -DTM-MApN- 7
3
0 4
34
- 34
9
6. -Hilti- 7 2
0 5
21 - 32 6
7. -Cora Alexandriei- 7
1
1
5
28
- 47
4
8. -TUI TravelCenter- 7
1 0 6
24
- 41 3
GRUPA B
1. -Concelex- 7 5
2
0
34
- 20
17
2. -Ericsson- 7 4
3
0 44
- 26
15
3. -Sodexo Pass- 7 5 0 2
36
- 25 15
4. -EY- 7 4 2 1 27
- 12
14
5. -Schindler- 7
3 0
4
30
- 33
9
6. -Wipro- 7 2 0 5 22
- 33
6
7. -Allianz Partners- 7 1 1
5 31
- 50 4
8. -UiPath- 7 0
0
7 18 - 43 0
• departajarea se face în funcție de puncte și, apoi, de rezultatele directe.
» După faza grupelor (7 etape), 8 echipe se califică în faza eliminatorie (sferturi de finală, semifinale, finală): locurile 1,2,3 și 4 din fiecare grupă.
» Câștigătoarea joacă în în Pre-BARAJ cu locul 6 din 2.Liga-Play-off şi, dacă învinge, în BARAJ de promovare cu o echipă din 1.Liga.

* sistemul este condiționat de licențierea pentru sezonul 2019/2020.
pagina dedicată echipei poate fi accesată printr-un click pe denumire.

PROGRAM 2.Liga-Turneul Companiilor - 2018/2019

  • Et.1
  • Et.2
  • Et.3
  • Et.4
  • Et.5
  • Et.6
  • Et.7
  • Faza finala
▼ MIERCURI, 29 Mai 2019 (sferturi de finală)
INFO
18:00 SF-1
Concelex * 2-0 ld
- GreenPoint
3 : 3
18:50 SF-2 Ericsson - Lex-ADSA 0 : 2
19:40 SF-3 PepsiCo
- EY
8 : 5
21:30 SF-4 Engie
- Sodexo Pass
2 : 3
▼ LUNI, 3 Iunie 2019 (semifinală)
22:30